Труднощі та проблеми при вирощуванні
Наша кнопка:


Останні публікації на сайті:

Написано:26 липня 2015, 20.36 автор:Тирік
Холодкові (лат. Asparagaceae) — родина однодольних квітучих рослин, порядку Холодкоцвіті (лат. Asparagales). Холодкові здебільшого трави, рідше напівчагарники, чагарники або дерева;...
Написано:26 липня 2015, 20.00 автор:Тирік
Кактусові (лат. Cactaceae) — родина сукулентних рослин порядку гвоздикоцвітих (Caryophyllales). Поширені у пустелях, вирощуються як декоративні, зокрема кімнатні, та харчові рослини....
Написано:04 липня 2015, 19.45 автор:Тирік
Пальмові (лат. Arecaceae) — родина рослин з класу однодольних. У більшій мірі це дерев'яні рослини із без гіллястими стовбурами, але також зустрічаються деякі види, для яких...
Труднощі та проблеми при вирощуванні

Смерть рослинокСумно, якщо улюблена рослина раптом захворює. Як правило, це найчастіше трапляється з дорогими рослинами.

Якщо не навчитися спочатку уникати труднощів, які можуть загрожувати вашим улюбленцям, то великого задоволення від вирощування кімнатних рослин ви не отримаєте. Шкідники або будь-які хвороби вражають їх не так часто, набагато частіше рослини хворіють і навіть гинуть, коли недоотримують або отримують в надлишку те, що їм життєво необхідно: світло, воду, тепло, вологість повітря та мінеральні речовини.

 Щоб ваші рослини добре росли, потрібно насамперед вибирати тільки такі, яким підійдуть умовам у вашому домі. При купівлі слід дуже уважно вибрати здоровий екземпляр, обережно, захищаючи його від негоди, доставити додому і, нарешті, надати йому відповідні умови. Проте ви не будете вбережені від того, що не виникнуть проблеми з листям, стеблами або квітками, і слід бути готовим до того, щоб розпізнати причину неприємності і негайно вжити заходів по її усуненню. Багато неприємностей можна уникнути або усунути, якщо почати діяти невідкладно, в той час, як несвоєчасно вжиті заходи або неправильні дії можуть привести до загибелі рослини.

Нарешті, застереження новачкам. Не всі квітучі кімнатні рослини живуть у будинку постійно. Тому не варто себе звинувачувати, якщо пуансеттія, цинерарія, цикламен та інші рослини після цвітіння загинуть.

Основні причини загибелі рослин:

Рослина маже загинути від безлічі причин. До семи найбільш серйозних причин належать:

  • Пересушування ґрунту. Ніщо живе не може жити без води. Багато рослин можуть миритися із рідкісним поливом взимку, але надлишок води в період зростання незабаром призводить до в'янення листя, і врешті-решт - до загибелі рослини.
  • Перезволоження ґрунту. Взимку це найбільш часта причина загибелі рослин. Листя рослин поникає, власники думають, що рослині не вистачає води, від душі поливають його, і рослина незабаром гине. Очевидно, що дуже важливо не плутати симптоми недостатнього поливу з симптомами надлишкового поливу. В обох випадках листки поникають і іноді опадають, але при перезволоженні вони жовтіють, а при нестачі води частіше зморщуються і темніють. Горщики з перезволоженого ґрунтом покриваються зеленим нальотом.
  • Холодні ночі. Негативна дія на рослини холодних ночей посилюється, якщо протягом дня їх містять в теплі або на спеці, оскільки рослинам шкідливий саме перепад температур, а не холодне повітря саме по собі. Мороз, як правило, згубний для рослин. Особливо часто страждають від морозу рослини, розміщені на підвіконнях. Ніколи не залишайте рослини між рамами, в холодні ночі зачиняйте штори. Якщо прогнозується мороз чи заморозок, то в неопалюваній кімнаті відсуньте рослини подалі від вікон.
  • Прямі сонячні промені. Деякі рослини не виносять прямого сонця світла навіть при не дуже високій температурі повітря. Такі рослини, як, наприклад, пеларгонія, прекрасно почувають себе на сонячному підвіконні, але навіть вони, як, утім, і всі інші, потребують притінення під час літньої спеки. Якщо цього не зробити, грунт може перегрітися і жар вб'є коріння рослинки.
  • Гаряче сухе повітря. Центральне, як і будь-яке інше штучне опалення, висушує повітря, що несприятливо для кімнатних рослин. Ніжні рослини в сухій атмосфері можуть загинути, тому важливо збільшувати відносну вологість навколишнього повітря.
  • Протяги. Коли в кімнаті відкриті і двері, і вікно, а температура поза кімнатою нижча, ніж усередині, утворюються зустрічні потоки повітря, які часто призводять до загибелі рослин. Тому уникайте розміщення рослини на прямій лінії між дверима та вікнами. Інше небезпечне з точки зору протягів місце - підвіконня, тому що в рамах вікна можуть бути щілини. Якщо на підвіконні ростуть ніжні рослини, дуже важливо ретельно закрити всі щілини в рамах.
  • Нестача світла. При поганій освітленості в звичайній кімнаті рослина блідне, погано росте і не цвіте, але, як правило, не гине. Однак, якщо освітленість падає нижче необхідного для життєдіяльності рослини рівня (що трапляється в темних коридорах, в кутах великих кімнат, в холах), то рослина може загинути. Якщо ви хочете тримати рослину в такому місці, то регулярно переносите його на двотижневий відпочинок у відносно світле місце.
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool