Наша кнопка:


Останні публікації на сайті:

Написано:26 липня 2015, 20.36 автор:Тирік
Холодкові (лат. Asparagaceae) — родина однодольних квітучих рослин, порядку Холодкоцвіті (лат. Asparagales). Холодкові здебільшого трави, рідше напівчагарники, чагарники або дерева;...
Написано:26 липня 2015, 20.00 автор:Тирік
Кактусові (лат. Cactaceae) — родина сукулентних рослин порядку гвоздикоцвітих (Caryophyllales). Поширені у пустелях, вирощуються як декоративні, зокрема кімнатні, та харчові рослини....
Написано:04 липня 2015, 19.45 автор:Тирік
Пальмові (лат. Arecaceae) — родина рослин з класу однодольних. У більшій мірі це дерев'яні рослини із без гіллястими стовбурами, але також зустрічаються деякі види, для яких...
Невідкладна допомога рослинам

Допомога рослинамКультурні різновиди кімнатних рослин у порівнянні з початковими формами представляють дещо нове, але здавалось би, проблеми, супроводжуючі вирощування рослин в кімнаті, змінюватись не повинні. Дивно, та це не так. Продукти згорання кам’яного вугілля більше не спричиняють шкоди рослинам, та на їх місці виникла інша проблема - надзвичайно сухе повітря в кімнатах із центральним опаленням. З’являються незнайомі до цього часу шкідники та хвороби - наприклад, іржа, яка ушкоджує пеларгонію, ще декілька років назад була практично невідомою.

Вирощування кімнатних рослин супроводжується багатьма різноманітними проблемами. Уважно огляньте рослину, не лініться заглянути під листочками. Ви можете знайти перші признаки загнивання, від того, що забули зменшити полив із настанням зими, чи симптоми нестачі світла, якщо змінили колір кімнати на більш темний. Встановіть причину проблеми, та негайно застосуйте усі можливі міри по боротьбі із нею. Секрети "легкої руки" полягають саме в умінні швидко діяти при перших ознаках біди.


Профілактика краще, ніж лікування!     Як краще обприскувати.

Не приносьте в дім заражений ґрунт

Ніколи не використовуйте не стерилізований ґрунт. Купуйте спеціальну стерилізовану ґрунтосуміш, а якщо ви змішуєте суміш самі тоді обов’язково стерилізуйте її.

Не приносьте в дім заражені рослини!

Уважно огляньте нову рослинку і застосуйте усі необхідні міри по виліковуванню до того, як поселите нову рослинку разом із "старожилами".

Не розміщуйте рослини в небезпечних місцях!

  • між відкритим вікном та дверима;
  • біля вентиляційної труби;
  • на телевізорі чи радіаторі опалення, якщо неможлива забезпечити ґрунтову вологість повітря;
  • на підвіконниках із погано підігнаними рамами;
  • в неосвітленому куті чи темному коридорі;
  • між закритими занавісками і вікном в морозяну погоду.

Видаляйте пониклі квіти і відмерлі листки!

Гігієна дуже важлива. Опалі листки можуть запліснявіти, а в прохолодних і вологих умовах пліснява швидко поширюється на здорові листочки.

Дійте по правилам!

Почитайте про необхідності рослини в догляді - майже всі неприємності виходять через неправильний догляд за рослинами.

У випадку неприємності дійте швидко!

Не чекайте. Переставте рослину на більш зручне місце і обприскайте листочки, якщо це рекомендовано.

   

Впевніться, що обприскування хімічними препаратами рекомендовано для боротьби з даним видом шкідників чи захворюванням, а також що нема заборони для обробки даного виду рослин.

 

Купуйте тільки препарати, спеціально призначені для кімнатних рослин

По можливості купуйте спеціальні препарати для обробки кімнатних рослин - провірте, не шкідливі вони для меблів чи оббивки.

 

Обприскуйте правильно

Перед усім прочитайте інструкцію по застосуванню, уникайте як дуже маленьких, так і дуже великих доз. Обприскуйте рясно як верхні, так і нижні поверхні листочків. Пульверизатор після використання промийте.

 

Обприскуйте ті рослини, яким це потрібно

При ураженні швидко поширюваним шкідником, таким як тля, білокрилка, оброблюйте також сусідні рослини. При ураженні повільно поширювальними шкідниками, на кшталт щитівки і мучнистого червця обприскуйте тільки ураженні рослини.


 Хірургічні методи лікування корінної гнилі


Якщо Ви підозрюєте, що рослина залита, дістаньте її із горшка. Уважно огляньте корені. Всі корені потемнілі і розм’яклі?

 


Лікувати безпорадно

Рослину уже не спасти. Викиньте її.

ТАК

?

 

 

 

НІ       


?


         

Всі чи більша частина коренів білі і пружні?

 

 

Найпростіший спосіб лікування

На 2-3 дні достаньте рослину із горшка. Обріжте всі потемнілі корені, а також всі стебла чи листки із слідами гнилі. Посадіть рослину назад в горщок і пролийте розчином карбендаліма.

ТАК

?

 

 


НІ
?Хірургічний спосіб лікування кореневої гнилі

Цей спосіб лікування не гарантує успіху та більшість рослин на цій стадії захворювання можна спасти, якщо слідувати наведеним нижче рекомендаціям.

Звільніть корені рослини від ґрунту, потримавши його під потоком води із крану. Положіть рослину на стіл і обріжте гострим ножем всі потемнілі м’які корені. Обріжте всі стела і листочки із слідами гилі, а також верхню частину стебла, щоб компенсувати втрату коріння. Обережно пересадіть в новий горщок і свіжу грунтосуміш. Промийте розчином карбендазиму. Помістіть горщок в світле місце, куди не попадають прямі сонячні промені. Не поливайте до тих пір, поки не появиться нова паросль, надалі поливайте обережно стараючись не допустити перезволоження ґрунту.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool