Помилки при догляді за рослиною
Наша кнопка:


Останні публікації на сайті:

Написано:26 липня 2015, 20.36 автор:Тирік
Холодкові (лат. Asparagaceae) — родина однодольних квітучих рослин, порядку Холодкоцвіті (лат. Asparagales). Холодкові здебільшого трави, рідше напівчагарники, чагарники або дерева;...
Написано:26 липня 2015, 20.00 автор:Тирік
Кактусові (лат. Cactaceae) — родина сукулентних рослин порядку гвоздикоцвітих (Caryophyllales). Поширені у пустелях, вирощуються як декоративні, зокрема кімнатні, та харчові рослини....
Написано:04 липня 2015, 19.45 автор:Тирік
Пальмові (лат. Arecaceae) — родина рослин з класу однодольних. У більшій мірі це дерев'яні рослини із без гіллястими стовбурами, але також зустрічаються деякі види, для яких...
Помилки при догляді за рослиною
Помилки при догляді за рослиною.
  • Верхні листочки зберігають пружність, але жовтіють. Викликано, як правило, високим вмістом кальцію в ґрунтовій суміші у тих рослин, які не витримують твердості води для поливу.
  • Листочки втрачають блиск і виглядають мертвими. Мабуть причина - занадто велика кількість світла; інша причина - це павутинний кліщ. Навіть здорові зелені листочки можуть виглядати пригніченими, блідими, якщо їх не протирати вологою ганчіркою.
  • Крапочки чи плями на листочках. Якщо крапочки чи плями сухі і коричневі, то напевне причина - не достаток води. Якщо уражене місце м’яке, темно-коричневого кольору - це, скоріш за все через перезволоження ґрунту. Якщо крапки чи плями білі чи жовті, ураження викликано використанням холодної води при поливі, попаданням води на листочки, подразненням аерозолями, занадто сильними сонячними променями чи хворобою та шкідниками. Якщо уражені місця мокнуть і поході на пухирці, чи сухі і в виді вм’ятин, причина - хвороба. Деякі шкідники також можуть викликати плямистості поверхні листочка.
  • Листочки згортаються і обпадають. Це наслідок не достатку тепла, перезволоження ґрунту чи ураження холодними протягами.
  • Листочки випадково опадають. Швидке опадання листочків може бути викликане значним перепадом температури, різким збільшенням інтенсивності освітлення в денний час чи сильними холодними протягами. Раптовим опаданням листочків, особливо у деревовидних рослин, може бути визвано також пересиханням ґрунту у корінні.
  • Листочки жовтіють і опадають. Нижні листочки дорослої рослини із часом звичайним чином жовтіють і потім опадають. Коли таке стається одночасно із декількома листочками, то це може перезволоження ґрунту чи холодні протяги.
  • Коричневі кінчики чи краї листочків. Найбільш відома причина висихання кінчиків листочків - сухе повітря. Друга причина - фізичне пошкодження, коли кінчики листочків часто торкаються чи вони притискаються до вікна чи до стіни. Якщо краї листочків жовті чи коричневі, це також бути викликано декількома причинами: перезволоженням ґрунту, недостаточним поливом, не достатком світла, надлишком світла, занадто високою температурою, надлишком мінеральних речовин, сухістю повітря чи протягом. Встановити істинну причину допоможуть інші симптоми.
  • Пониклі листочки. Причина - або пересихання ґрунту, чи його перезволоження. Іншими причинами може бути надлишок світла, сухе повітря, занадто висока температура повітря, тісний горщок чи шкідники.
  • Листочки на нових рослинках опадають. Для знову пересаджених щойно куплених чи перенесених із однієї кімнати в іншу рослин звичним фактом є втрата одного - двох листочків. Шок від зміни обставин можна послабити, якщо пересаджувати рослину тільки в трішки більший, ніж попередній горщок, накривати при транспортуванні із магазину додому та переносити із погано освітленого місця на яскраве денне світло.
  • Нижні листочки засихають і опадають. Три можливі причини: не достаток світла, надто висока температура повітря, недостатній полив.
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool