Освітлення
Наша кнопка:


Головна Освітлення
Освітлення

Правильний світловий рейсам – це не просто необхідний для рослини рівень освітлення. Це поняття включає ще два моменти, від яких залежить життя рослини. Довжина світлового дня приблизно однакова для всіх видів рослин - для активного зростання необхідні 12-16 годин в день природного або досить яскравого штучного освітлення. Менш тривалий світловий день приводить до уповільнення фотосинтезу, тому яскраві зимові дні не порушують період спокою декоративних рослин. Необхідна інтенсивність освітлення - не постійна величина, вона залежить від виду рослини. Деякі рослини прекрасно розвиваються на сонячному підвіконні і швидко чах­нуть в темному кутку; інші добре почувають себе в півтіні, та не витримують прямих сонячних променів.

ПРИРОДНЕ ОСВІТЛЕННЯ

Білі або кремові стіни і стеля відбивають світло в погано освітлюваній кімнаті, що покращує умови зростання рос­лини. Якщо рослина знаходиться в глибині кімнати з білими стінами, то воно менше нахиляється у бік вікна.

В рослини, розташованої на підвіконні, листя і стебла тягнуться до вікна. Аби запобігти викривленню стебла, гор­шок слід час від часу повертати, кожного разу по­малу. Не повертайте горщик, коли на рослині утворюються бутони.

Квітуча рослина постраждає, якщо його перенести з місця з рівнем освітлення, що рекомендується, в тінистіше. Число і якість квіток сильно залежать як від тривалості світло­вого дня, так і від інтенсивності освітлення. Без достатнього освітлення листя не постраждає, але цвітіння не буде рясним і тривалим або погіршує якість квіток.

Зимою рослини по можливості пересувають ближче до вікна. Це допомагає збільшити для них світловий день і інтенсивність світла, що потрапляє на листя.

Стежте за чистотою вікна взимку - при чистому склі інтенсив­ність світла збільшується на 10%.

Не слід переносити рослину з тінистого місця відразу на сонячне підвіконня або на відкрите повітря; його потрібне пос­тупово привчати до яскравішого світла.

Декоративнолистяна кімнатна рослина може без наслідків перенести з ідеально відповідних йому умов в тінистіше місце. Воно не загине, але і не відчуватиме себе особливо добре - постарайтеся переносити його в світліше місце приблизно на тиждень кожні 1-2 мі­сяця, аби воно відновлювало сили.

Практично всі рослини слід притіняти від полуденного літнього сонця; якщо цього не робити, то перш за все уражуються молоді листочки, які розвертаються.

Правила дотримання світлового режиму.

Декоративнолистяні рослини вимагають яскравого розсіяного світла; багато з них переносять також півтінь. Рослинам з різнозабарвленим листям потрібно більше світла, чим із зеленими; цвітучі рослини, як правило, вимагають деякої кількості прямих сонячних променів. Найсвітлолюбніші - кактуси і інші сукуленти.

ТУЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ

 

Використання в кімнатному квітникарстві штучного освітлення надає нових можливостей - вирощувати квітучі і декоративно-листяні кімнатні рослини в темних кімнатах і навіть в комірках, а також збільшувати тривалість і інтенсивність природного освітлення в зимовий час так, щоб рослини не зупинялися в зростанні. Наприклад, узамбарські фіалки при штучному освітленні мо жуть квітнути майже весь рік.

Для таких цілей звичайні електричні лам почки не підходять - від тепла, що виділяється ними, листя пошкоджується. Замість цього використовують штучне підсвічування, як правило, застосовують для цього люмінесцентні лампи у вигляді довгих трубок. У країнах, де поширене вирощування кім натних рослин з штучним підсвічуванням, в про дажі можна знайти багато спеціальних пристосуваня. У Британії такі світильники зазвичай виготовляються в домашніх умовах.

Світильник складається з однієї або декількох трубок під рефлектором. Вся конструкція може бути закріплена над рослинами на певній висоті або підвішена так, щоб її висота могла мінятися. Рослину потрібно помістити на підніс з галькою. На 1 дм? площі повинно доводитися 2 Вт - це відповідає рівню освітленості в тінистому місці на відкритому повітрі влітку. Стежте за зовнішнім виглядом рослини. Сліди опіків на листі означають, що лам пи підвішені дуже низько. Витягнуті стебла і бліде листя говорять про те, що джерело світла знаходиться дуже далеко. Найчастіше з штучним підсвічуванням вирощують барвисті і компактні рослини, наприклад, бегонії, бромеліві, глоксинії, орхідеї, пеперомії, сенполії і цинерарії.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool