Наша кнопка:


Aloe Алое

Aloe Алое

 

Багаточисельний рід алое, що налічує приблизно 350 суккулентних рослин, відноситься до родини Асфоделієвих (Asphodelaсeae). В природі алое зустрічається в Африці, на острові Мадагаскар, а також на півдні Росії, в основному на Чорноморському побережжі. Алое є одним з самих по­пулярних кімнатних рослин, досить невибагливим у догляді. Не дивлячись на декоративність деяких видів алое, його вирощують в основному через цілющі властивості його соку.

В кімнатній культурі найчастіше зустрічаються Алое древо­видне (A. arborescens), Алое арістата (A. aristata) і Алое пестристе (A. variegata). Часто вирощують також Алое мильне (A. saponaria) і Алое ера (А. еru).

 

Рослина не перено­сить перезволоження ґрунту. Земля в горщику між­ поливами повинна трохи підсохнути. Для попередження появи кор­еневої гнилі на дно горщика потрібна поставити дренажний шар з глиняних че­репків або битої цеглини.

Морфологія:

Серед багаточислених видів алое можна зустріти як трав'янисті рослини, так і деревовидні. Попадаються також чагарникові форми і ліани. Листя алое завжди подовжене, м'ясисте, часто з невеликими шипами по краях. В трав'янистих рослин вони зібрані в прикорене­ву розетку, у деревовидних форм розташовані на верхівці пагона.

Листочки алое строкатого розміщення в три ряди, забарвлені вони в темно-зелений колір зі світлими поперечними по­лосками, поверхня листкової пластинки гладка. Алое арістата є од­ним з наймініатюрніших видів. Його листя зібране в розетку. При зрізанні алое виділяється прозорий сік. Цей сік багато хто використовує як лікувальний засіб. В якості декоративних рослин найчастіше вирощують алое деревовидне, яке при правильному догляді може зацвісти. Ці рослини прекрасно виглядають і як одиночні екземпляри, і в композиціях з іншими рослинами.

Догляд:

Алое необхідне яскраве розсі­яне світло. Прямі сонячні промені можуть привести до появи опіків. Проте, недолік освітлення зумовлює появу кореневої або листової гнилі. Літом корисно виносити алое на свіже повітря, не допускаючи перегріву його на сонці. Поливають алое помірно. Вес­ною, в період активно­го росту і розвитку, кількість води має бути трохи більшою. З приходом холодів полив скорочують до мізерного, не допускаючи пере­сихання земляного покриву. Рослина прекрасно зростає при сухому повітрі в приміщенні. Літом алое потрібна висока температура повітря. Як правило, її підтримують в межах 18-25°С. Зимою рослині необхідне прохолодніше повітря при температурі 12-14°С. Алое зростає дуже повільно, тому йому не потрібна часта пересадка. Як правило, рослину пересаджують у міру потреби. Пересаджувати алое потрібно на початку весни в посуд трохи більший попереднього розміру.

Підживлюють алое повними міне­ральними добривами або сумішами для какту­сів. Живильні речовини вносять до ґрунту з періодичні­стю 1 раз в 2 тижні. Взимку підживлювати алое слід не частіше 1 разу в місяць. Розмножується алое верхівковими стеблами завдовжки 10-12 см або дочір­німи розетками листочків. Зрізані черенки необхідно підсушити в те­рміні однієї доби, а потім вкорі­нити у вологому субстраті.

Для вирощування алое готують легкий і рихлий суб­страт, що складається з 2 частин дернової, 1 частини листяної зем­лі і 1 частині піску. Білий наліт на зовнішньому корінні рослини говорить про пошкодження мучнистим червом, позбутись від нього можна, опустивши ко­рінь рослини на декілька секунд в 15% розчин карбофосфату.

Дуже декоративне цвітіння алое, але в кімнатних умовах рідко можна зустріти квітучий екземпляр.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool