Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Ananas Ананас
Ananas Ананас

Ananas Ананас

Ананас - єдина плодоносна рослина з родини Бромелієвих (Bromeliaceae). Батьківщиною цієї екзотичної рослини є посушливі райони Центральної і Південної Америки. Для вирощування в приміщенні найбільшу зацікавленість являє ананас крупноверхівковий.

Як правило, найчастіше вирощують три його різновиди: var. debilis, var. porteanus i var. variegatus які вирізняються між собою формою і забарвленням листя. При дотриманні всіх правил догляду через 2-3 роки рослина випускає високий квітконіс, який несе суцвіття, що складається з 150-200 квіток.

 

Не слід дуже заливати рослину водою, оскільки від надлишку вологи вона може покритись плямами.

Морфологія:

Ананас - вічнозелена трав'я­ниста рослина з листочками, зібраними в щільну прикореневу розетку. Форма листочків мечовидна, із загост­реним верхнім краєм. Довжина листочків ананаса незрідка досягає 70-100 см, а ширина — 2-3 см. Забарвлення листкових пла­стинок, по кромці яких завжди розташовані гострі шипи, залежить від сорту ананаса.

Догляд:

Ананас розташовують в приміщенні з яскравим, але розсіяним освітленням. Для його вирощування підходять умови невеликого затінення. Від прямих сонячних променів рослину необхідно притінити. Поливають ананас лише м'якою водою. При поливі ананасу, спочатку наливають воду в середину листяної розетки, а потім невелику кількість виливають на землю. У період з квітня по вересень рослину поливають рясно, зменшуючи полив в період спокою. Ананас — теплолюбна рослина. Оптимальна температура повітря повинна складати 20-22°С, хоча в холодну пору року вона може бути на 2-3°С нижчою. Розмножують рослину дочірні­ми прикореневими або верхівковими розетками листя. Можливе розмноження насінинами.

Як правило, ананас не пересаджують. Підживлюють ананас комплексними мінеральними сумішами, концентрація яких має бути в два рази меншою ніж вказаною на упаковці. Добрива вносять до ґрунту 1 раз в 2 тижні.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool