Anthurium Антуріум
Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Anthurium Антуріум
Anthurium Антуріум

Anthurium Антуріум

Антуріум — один з найкрасивіших представників родини Ароїдних (Аrасеаe). Батьківщиною цієї незвичайної рослинки є тропічні ліси Амазонки. У роду антуріумів зустрічаються трав'янисті рослини, епіфіти, а також ліани. Досить багаточисельний рід антуріумів включає близько 600 красивоцвітучих рослин. За незвичайну форму квіток йому було дано назву квітка-фламінго.

Найбільшою популярністю серед квітникарів-аматорів користуються лише два види: Антуріум Андре (A. andreanum) і Антуріум Шерцера (A. schtrzerianum). Дуже поширені в кімнатному квітникарстві гібридні сорти цих двох видів, що відрізняються забарвленням приквітників.

Постійна дія на антуріум прямих сонячних променів приводить до деформації покривала-приквітника, поблідніння забарвлення покривала і листочків рослини, а також до загального припинення розвитку рослини.

Морфологія:

Антуріум - багатолітня рослина. Листя антуріума виростає із землі на високих черешках, які кріпляться до листяної пластинки, трішки змістившись від краю. Листя рослини різняться за розміром, який залежить від їх віку: чим мо­лодший листок, тим він менший. По­верхня листяної пластинки шкіряста, блискуча, забарвлена в однотонний зелений колір. Квітки рослини дрібні і досить невиразні, зібрані в маленькі початкоподібні суцвіття.

Привабливість суцвіттю додає широке по­кривало-приквітник. Шкірястий, глянсовий при­квітник має оригінальну форму та різне яскраве забарвлення. Він може бути білого, рожевого, оранжевого, синього, блакитного або коричневого кольору.

Антуріум Андре — найбільш популярний вид. Стебло цієї рослини коротке і вузлувате. Листя має серцевидну форму і гладку поверхню. Квітки розташовані на дуже довгому квітконосі. Листя антуріума Шерцера темно-зеленого кольору, видовженої форми, вужче, ніж в інших видів цієї рослини. Суцвіття-початок цікаво вигнуте, приквітник забарвлений у різні кольори — від білого до пурпурного. Форма квіток нагадує красиво вигнуту лебедину шию.

Догляд:

Всі антуріуми світлолюбні, проте їм потрібне притінення. Антуріум можна вирощувати і в півтіні. Поливати рослину треба регулярно невеликою кількістю пом'якшеної води кімнатної температури, стежачи за тим, щоб земляний покрив не пересихав. Зимою полив необхідно обмежити. Рослина потребує високої вологості повітря, тому горшок з антуріумом рекомендується періодично поміщати в піддон з вологим торфом, а листя щодня обприскувати теплою водою. Температура повітря має бути досить високою, і навіть взимку вона не повинна опускатися нижче 18°С. Літом оптимальна температура повітря складає 20-22°С. Приміщення, в якому розташовується антуріум, слід регулярно провітрювати, а саму рослину на цей час необхідно захищати від протягів.

Пересаджувати молоду рослину потрібно щорік, дорослу — 1 раз в 3-4 роки. Пересадку слід робити вкрай обережно, оскільки коріння антуріума дуже ламке. Пересаджувати рослину краще всього на початку весни. Кожні два тижні рослину підживлюють комплексними мінеральними добривами, які вносять до ґрунту за допомогою пульверизатора. Для розмноження антуріума використовують насіння, яке висівають у вологий субстрат відразу після збору і пророщують при високій температурі і вологості. Ще один спосіб розмноження — стеблами.

Час цвітіння весна-літо, у основи рослини часто утворюється повітряне коріння.

Ґрунт для вирощування антуріума має бути рихлим і добре проникним. Як правило його складають з 2 частин волокнистої торф'яної, 1 частини дернової землі і 2 частин рубаного моху-сфагнуму.

Антуріум часто пошкоджує тля, павутинний кліщ і щитівка. Тому рослину необхідно обробити інсектицидами. Якщо рослина міститься при дуже низькій температурі, вона може захворіти сірою гнилизною.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool