Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Ardisia Ардiзiя
Ardisia Ардiзiя

Ardisia Ардiзiя

Батьківщиною цієї вічнозеленої рослини, що належить до родини Мирсінових (Myrsinaceae), є тропіки Азії. Рід представлений всього 5 видами.

До кімнатних культур відноситься лише один вид — Ардізія городчата (A. crenata).

Ардізія з успіхом використовується в квіткових композиціях, оскільки прекрасно підкреслює декоративність цвітучих рослин. Її з успіхом можна використовувати для оформлення зимових садів.

При правильному догляді ардізія квітне і приносить плоди на протязі всього року.

В ардізії ні в якому разі не можна обри­вати листя, оскільки на їх кінцях розташовані потов­щения, що містять життєво важливі бактерії, відсутність яких приводить до загибелі рослини.

Морфологія:

Ардізія — невеликий кущ, який в природі досягає у висоту від 60 до 150 см. У домашніх умовах висота рослини не перевищує 80 см. Листя ардізій почергове, сидяче. Пластинка цілісна, з хвилястим краєм. Глянце­ве листя рослини забарвлене в темно-зелений колір. Квітки дрібні, зібрані в щитковидне або зонтичне суцвіття, які появ­ляются з пазух листя або на верхівках побігів. Забарілення пелюсток біле, червоне або рожеве.

Догляд:

Для розвитку ардізії необ­хідне яскраве світло, але прямі сонячні промені можуть нанести рослині шкоди. Полив повинен бути помірним літом і мізерним взимку. Для цього використовують м'яку воду кімнатної температури. Ардізія теплолюбна. Влітку оптимальна температура повітря складає 22-24°С, а взимку — 15-17°С. Молодую ардізію пересажу­ють в новий субстрат щороку, рослину старше 5 років — 1 раз в 5-6 років. В якості додоткового живлення використовують квіткові мінеральні суміші. Розмножують ардізію насінням або верхівковими че­ренками.

Оригінальність ардізії додають дрібні ягоди, забарвлені в червоно-кораловий колір. Привабливим рослину робить яскраве поєднання зелених листочків і вогняно-червоних плодів.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool