Наша кнопка:


Areca Арека

Агеса Арека

Арека належить до родини Пальмових (Palmae). Рід порівняно невеликий, він об'єднує всього 10 видів. Для вирощування в кімнатних умовах підходить лише Арека жовтіюча (A. lutescens).

У природі арека часто досягає 10 м у висоту, проте для вирощування в приміщенні були виведені мініатюрні сор­ти, висота яких не перевищує 2.5 м. Приблизно, один стовбур ареки здатний нести не більше 8 листків. Довжина листочка часто перевершує 1 м. При правильному догляді в домашніх умовах через декілька років після посадки арека починає квітнути і плодоносити. Але квітки не представляють декоративної цінності.

Рослині необхідна висока вологість повітря і ґрунту, тому горщик з арекою помі­щають в піддон з вологим торфом. Недолік вологості може приве­сти до засихання рослини.

Морфологія:

Арека — невелика пальма із слабогіллястим стеблом. В молодої рослини він тон­кий, але з перебігом часу деревяніє. Листя ареки, або ваї, розсічені на безліч вузьких сег­ментов і розташовані на верхівці стебла. Поверхня листочків глянцова, забарвлена в темно-зелений колір.

Догляд:

Арека світлолюбна і вимагає багато прямих сонячних променів. Влітку рослину можна ви­носити на свіже повітря. У особливо жаркі дні рослину рясно поливають і 4-5 раз на день обприскують м'якою водою кімнатної тем­ператури. Взимку кількість поливів дещо скорочують, а обприскують 3-4 рази в день.

Ареці необхідно тепло як взимку, так і літом. Рослина не переносить різких коливань температур і протягів. Оптимальний температурний режим складає 20-22°С літом і 18-20°С зимою. Дорослу рослину пересажують щорік. Розмноження цієї пальми відбувається насінням, відростками і деле­нням самої рослини.

В період активного зростання ареку підживлюють органічними добривами, добавляючи в ґрунт невеликої кількості кусочків деревного вугілля, це буде корисним для розвитку рослини.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool