Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Aechmea Ехмея
Aechmea Ехмея

Aechmea Ехмея

Ехмея - рід багатолітніх трав'янистих рослин родини Бромілієвих (Bromeliaceae). Батьківщина рослини в Центральній і Південній Америці. Включає рід від 250 до 300 видів. Багато представників роду ехмея — красиві декоративні рослини, широко поширені в кімнатній культурі. Це зазвичай епіфіти, рідше наземні ролини, які утворюють легко укорінюючі вегетативні відростки.

Найпоширенііші види: A. fasciata, A. fulgens discolor, A. Foster's Favorite, A. chantinii .

Назва Aechmea походить від грецького «aechme» — наконечник піки, що мабуть вказує на загострені приквітники.

Морфологія:

Стебло в ехмеї укорочене. Листки в розетці (від 20 см до 2 м в діаметрі) довгі, ланцетовидні, пергаментношкірясті, по краям шиповато-пилчаті. Суцвіття - колос або у вигляді головки. Великою різноманітністю відрізняється форма суцвіття і поодиноких квіток. Кожна розетка цвіте тільки один раз, після цвітіння відмирає. Квітки в пазухах приквітників. Плід — ягода.

Секрети догляду:

Температура: для цвітіння потрібна висока (вище 25° С), для уже цвітучих, або декоративнолистяних рослин достатньо помірної (не нижче 12° С ).

Освітлення: більшість бромілевих потребують яскравого освітлення, але подалі від прямих сонячних променів.

Полив: не терплять перезволоження субстрату і потребують хорошого дренажу. Центральна розетка повинна бути постійно наповнена водою, в приміщенні з жорсткою водою потрібно використовувати дощову воду. Кожні два місяці міняйте воду в розетці. Грунт потрібно поливати тільки в міру висихання. У видів, які не формують розетки листя, земля повинна бути вологою, але нівякому разі перезволоженою.

Вологість повітря: потребує обприскування листя літом. Звичайний спосіб підживлення - через листя, тому інколи замість води використовуйте рідкі добрива.

Пересадка: потрібна дуже рідко, або взагаль непотрібна.

Розмноження: Відрстками які утворюються у основи рослини. Відросток до укорінення тримають в теплому місці.

Особливі триднощі:

Коричневі кінчики листочків

Причина: Можливо це надмірно сухе повітря, обприскуйте рослину літом. Іншо причина - відсутність води в розетці чи полив жосткою водою.

Шкідники

Найбільш поширені: щитівки та мунистий червець.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool