Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Aspidistra Аспідістра
Aspidistra Аспідістра

Aspidistra Аспідістра

Аспідістра — досить цікава трав'яниста рослина з надземним або частково підземним членистим повзучим кореневищем, що отримала загальне визнання завдяки своїй витривалості. За розташування листя його прозвали дружньою сімейкою.

У роду налічується близько 11 видів, що зростають в Ки­таї, Японії, Індії і Північному В'єтнамі. Рослина відноситься до родини Лілейних (Liliaceae). В образі кімнатної культури, як правило, вирощують всього лише один вид цього роду Аспідастру високу (A. elatior).

Поверхневе кор­еневище рослини легко пошкодити, при цьому пересажу­ють аспідастру украй рідко. Для підживлення рослини використовують комплексні міне­ральні добрива.

Морфологія:

Аспідістра — багатолітня рослина. Листя розміщується на довгих черешках і зростає дуже близько друг до друга. Листкові пластинки рослини дуже великі. Форма листа довгаста, загострена на кінці і перехідна в чере­шок в підстави. Поверхня листка забарвлена в темно-зелений колір.

Догляд:

У природі аспідістра зростає в півтіні. Ці умови бажаноно зберегти і при вирощуванні в приміщенні, інакше на широкому листі рослини можуть з'явитися опіки від дії сонячних променів.

Влітку рослину поливають рясно, не допускаючи застою вологи в корінні. Листя часто обприскують ледве теплою водою, що не містить вапна. З настанням холодів по­лив дещо скорочують. Рослина не вимагає спеціаль­ного температурного режиму. Вона прекрасно переносить різ­кі коливання і пониження температури до 13°С. Підживку вносять до ґрунту регулярно, влітку кожні 10 днів, взимку — 1 раз в 2 тижні. Всі види аспідістри з успі­хом розмножуються насінням.

На кореневищі рослини утворюється другий тип листя. Вони дрібні і лусковидні. Із пазух цього листя з'являються дрібні непохмурі квітки на короткій квітконіжці.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool