Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Asplenium Аспленіум
Asplenium Аспленіум

Asplenium Аспленіум

Аспленіум, або, як його називають в народі пташине гніздо, належить до родини Аспленієвих (Aspleniaceae). Родина налічує близько 650 видів наземних папоротей що виростають на Маськаренських островах.

Як кімнатну культуру вирощують Аспленіум живородючий (A. viviparum) і Аспленіум гніздовий (A. nidus).

Аспленіум добре підійде для прикраси офісів, житлових приміщень, а також зимових садів. Завдяки декоративному швидкорослому листю і непримхливості ця рослина користується великою популярністю.

Рослина не переносить застою води в корінні, тому на дно посуду для посадки вкладають потужний шар дренажу, який повинен займати не менше третини висоти горщика.

Морфологія:

Аспленіум представляє со­бою наземну багатолітню папороть з красивими листками, що сидять на коротких черешках. Листкові пластин­ки досягають 40 см в довжину. Вони розітнуті на безліч довгих сегментів.

Догляд:

Аспленіуму не потрібно багато сонячного світла. Його краще розташовувати в півтіні, створюючи захист від прямих променів.

Поливають аспленіум рясно і часто обприскують теплою водою. Горщик з рослиною поміщають в піддон з вологим торфом. З настанням холодів кількість вологи скорочують, не до­пускаючи пересихання земляного покриву. Влітку рослину можна винести на свіже повітря, створивши при цьому необхідний захист. На зимівлю аспленіум заносять в світле прохолодне приміщення з температурою повітря в межах 15-18°С. Пересаджують щорічно. Рослини старше 5 років пере­сажують 1 раз в 3-4 роки. Аспленіум щотижня підживлюють. Чергують внесення добрив з комплексними сумішами для папоротей. Концентрація добрив має бути в два рази меншою вказаною на упаковці. Всі види аспленіума, за виключенням живородючого, розмножують спорами.

В аспленіума живородючого в пазухах листя розвиваються виводкові нирки, які у міру зростання утворюють мініатюрні рослинки. Досягнувши певного моменту, вони відпадають від материнської рослини і укоріняються поряд з нею.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool