Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Amaryllis Амариліс
Amaryllis Амариліс
Написав Галка   

Amaryllis Амариліс

Рослинка належить до родини Амарилісових (Amaryllisdaceae).

Амариліс родом із Південної Африки. Зростає в лісових передгір'ях, в Капській провінції (ПАР).

Рослина легка у вирощуванні, особливо для тих, хто має невеликий досвід у квітникарстві.

Амарілліс - ім'я прекрасної пастушки з творів старогрецького поета Теокріта. Беладонна - означає прекрасна пані.

Найпоширенішим видом є: Амариліс прекрасний (Amaryllis belladonna).

Амарілліс і Гіппеаструм дуже схожі – обидва мають крупні цибулини, які викидають товсті і довгі (60-80 см) квітконоси з парасольками воронкоподібних квітів (по 2-6 штук на квітконосі).

Морфологія та догляд:

Рід Амарілліс представлений одним видом — Amaryllis belladonna. Він досить рідко зустрічається в колекціях. В основному у любителів кімнатного квітникарства зустрічаються гіппеаструми. Цибулина в амариліса велика, грушовидна, наполовину підноситься над поверхнею грунту. Квітне амариліс восени. Одночасно або ж після того, як розцвітають квіти, з'являється темно-зелені листочки. Квіти амариліса з приємним запахом. Амарілліси вирощують як у відкритому ґрунті, так і в приміщенні.

Амариліс добре розміщувати на південній стороні, оскільки рослині потрібне яскраве світло. Вологість повітря для рослини повинна бути не високою. Місце розташування зазвичай східні та південні вікна, та потрібно берегти рослину під час спеки. Під час спокою цибулини світла не потребують. Горшки з "відпочиваючими" цибулинами тримають в сухому місці при температурі біля 10С. Під час зростання світлолюбні. Полив: в період спокою рослина поливу не потребує. В кінці лютого переносять на світле вікно і поливають теплою водою до появи квіткової стрілки висотою 7-10см. В цей час полив має бути помірним. Інакше піде в ріст листя, а квітки не розвинуться. Період спокою (сухий на Батьківщині) припадає на весну і літо. Після початку вегетації рослину висаджують в суміш дернової (1 частина), перегнійної (1 частина) землі і піску (2 частини) в широкий, але неглибокий горшок. Дрібні цибулини садять разом. До появи квіткової стрілки полив помірний, потім - рясний. Підживлювання: раз в два тижні. Після відсихання листя полив майже припиняють. Листя, що пов'януло, не обрізають - живильні речовини, що містяться в них, повинні перейти в цибулину.

Пересаджують: амариліси разів в 4-5 років.

Розмноження: Дочірніми цибулинами, які зацвітають на третій або четвертий рік після посадки. Можна рослину розмножувати також свіжозібраним насінням, але в цьому випадку амариліси зацвітуть на 7-8-й рік.

Хвороби: Сіра гнилизна, або ботрідіоз. Звичайно, від неї можна позбавитися за допомогою фунгіцидів, але простіше знищити заражений екземпляр, як і при загниванні цибулини.

Шкідники: Тля і тріпси провокують деформацію і пожовтіння рослини. Уражені культури обробляють інсектицидами. Кліщі викликають появу цяток-плямочок червоного і жовтуватого кольору, - в цьому випадку обробляють акаріцидами, крім того, боротися з ними допоможе підтримка підвищеної вологості довкола рослини.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool