Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Astrophytum Астрофітум
Astrophytum Астрофітум
Написав Галка   

Аstrophytum Астрофітум

Астрофітум належить до родини Кактусових (Cactaceae). Основною ознакою рослини є наявність білих цяток на стеблі. Рід описаний Шарлем Лемером 1839 р. Ареал — США (Техас) і Мексика (від півночі до центральних штатів Ідальго і Керетаро). Ростуть на висоті 100—1500 м над рівнем моря. Найпоширенішими видами є: А. зірчастий (А. asterias), А. крапчастий (А. myriostigma), А. коауїльський (А. соahulleense), А. козерогий (А. саpricorne).

Рід нараховує 7 видів і кілька різновидів. У перекладі з латини назва роду означає «зоряна рослина». У поперечному розрізі кактус має форму п'яти- або восьмиконечної зірки.

Астрофітум зірчастий (Аstrophytum asterias).

Батьківщина — північні райони Мексики й південні райони США. Це найменший з усіх астрофітумів.Стебло приплюснуто-кулясте, без виступаючих ребер, завширшки до 10 см, зелене або сіро-зелене. Зазвичай він має 8 плоских ребер, серед яких розташовуються пухові подушечки ареол, а на іншій поверхні — білі плями. Колючки відсутні. | Квітки великі, 6,5 см у діаметрі й близько 3 см завдовжки, жовті з червоною серединкою.

Астрофітум крапчастий (Аstrophytum myriostigma).

Батьківщина — Мексика. Стебло кулясте, сірувато-зелене або ясно-сіре, зазвичай має 5 ребер без колючок, рівномірно вкрите плямами. Квітки великі, до 6 см у діаметрі, яскраво-жовті, шовковисті. Є багато різновидів, що відрізняються кількістю і забарвленням краплин, ребер, інтенсивністю забарвлення квіток.

Астрофітум коауїльський (Аstrophytum соahulleense).

Стебло зелене, п'ятиреберне, вкрите білими плямами, без колючок. Квітки жовті з червоною серединкою.

Астрофітум козерогий (Аstrophytum саpricorne).

Батьківщина — Мексика. Стебло кулясте заввишки до 25 см, зелене, восьмиреберне, частково вкрите спочатку бурими, а потім білими плямами. Колючки з'являються лише на 3-4-му роках життя. Вони плоскі, м'які, вигнуті, завдовжки до 7 см, легко обпадають. Квітки лимонно-жовті з червоним зівом.

Астрофітум сніжний (Аstrophytum niveum).

Від астрофітуму козерогового відрізняється більшим стеблом (до 40 см заввишки), густо вкритим білими плямами. Колючки товсті, дуже тверді, злегка вигнуті. Квітки жовті з червоною серединкою. Іноді зустрічаються екземпляри з чисто-білими стеблами.

Астрофітум старечий (Аstrophytum senilis).

Стебло зелене, кулясте, із часом перетворюється на циліндричне, восьми-реберне. Крапчастий візерунок зберігається тільки на молодих рослинах. Колючки численні, тонкі, довгі, вигнуті, спочатку темні, пізніше сірі.

Астрофітум прикрашений (Аstrophytum оrnatum).

Батьківщина — Мексика. Це велика рослина до 2 м заввишки при діаметрі ЗО см. Стебло спочатку кулясте, потім циліндричне, восьмиреберне, з білими цятками, розташованими у вигляді дугоподібного візерунка. Колючки тверді, прямі, жовті, завдовжки до 3 см. Квітки великі, до 9 см, жовті. Цвіте тільки в глибокій старості.

Особливості догляду

Астрофітум дуже вимогливий до земляної суміші: вона повинна бути досить пухкою, добре проникною та містити вапно, її готують із трьох частин дернової землі й двох частин піску. Узимку кактус варто тримати в холоді (5-8 °С) і без поливу. Поливати починають навесні. Улітку полив посилюють, але застою вологи не повинно бути. Поливати добривами не рекомендують. Улітку рослини найкраще тримати на відкритому повітрі під сонцем.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool