Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Abelia Абелія
Abelia Абелія

Abelia Абелія

Абелія належить до родини Жимолостевих (Сарrifoliасеаe), яка налічує близько 30 видів. Ця рослина відноситься до напівлистопадних чагарників. У природних умовах абелія виростає в Південно-східній Азії, зокрема Японії і Китаї.

Поширені види - Абелія крупноцвіта (A. gradiflora) і Абелія рясноноцвіта (A. floribunda). Абелія добре зростає і розмножується в кімнатних умовах, досить невибаглива.

При строгому дотриманні правил догляду абелія рясно квітне з початку літа до середини осені. Абелію часто використовують як садову культуру.


Абелія не переносить надлишку вологи і сухості повітря. У особливо жаркі дні листя рослини потрібно обприскувати м'якою водою.

Морфологія:

Абелія крупноцвіта - це високий чагарник, що частенько досягає у висоту 2 м. Абелія має довгі напівздерев'янілі повислі гілочки. Листя абелії порівняно невелике, темно-зелене, глянцеве, голе. Форма листових пластинок яйцевидно-овальна або ланцетовидна, край цілісний.

Догляд:

Для нормального розвитку абелії необхідне яскраве освітлення. Полив має бути помірний. Температура повітря в приміщенні, де знаходиться рослина, має бути помірною. Влітку вона не повинна опускатися нижче 17°С і підніматися вище 22°С. Оптімальна температура зимового часу - 10-13°С.

Пересаджують молоду абелію не частіше як 1 раз в 2 роки. В період активного зростання рослині необхідна органічна підживка з настою коров'яку. Її вносять не рідше 1 разу в декаду. Розмножують абелію стебловими черенками, зрізаними на початку весни. Довжина черенка має бути не менше 5—6 см.

Дуже декоративний цвіт абелії. На початку червня на кінцях пагонів з'являються крупні метеликовидні чи кістянковидні пониклі суцвіття, що складаються із білих чи розових дзвіночковидних квіточок довжиною до 2 см. Трубка квітки видовжена, п'ятилисткова.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool