Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Agapetes Агапетес
Agapetes Агапетес

АгапентесAgapetes Агапетес

Рослина належить до родини Вересових (Ericaceae).

Налічує біля 190 видів вічнозелених кущів з потовщеною основою стовбура.

У природних умовах зростає агапентес в західному Китаї, та Гімалаях.

Найпоширеніші види: Агапетес змієподібний (Agapetes serpens (Wight) Sleumer), А. самшитовидний (A. buxifolia Nutt.)

 

Час цвітіння агапентесу - у залежності від виду. Росте рослина досить повільно.

 

Основні вимоги:

Світло: яскраве розсіяне, витримує деяку кількість прямих сонячних променів.

Температура: помірна, влітку оптимальна 18-20 ° C, взимку в межах 8-12 ° C необхідна для визрівання квіток і більш рясного цвітіння.

Полив: влітку регулярний, в зимовий час полив скорочують, стежачи щоб між поливами субстрат підсох.

Вологість повітря: у весняно-літній період вимагає високої вологості. Агапентес

Підживлення: з весни до осені кожні 2-3 тижні, в період спокою без підживлення.

Обрізання: навесні, влітку для посилення кущистості і пишності цвітіння молоді пагони прищеплюють.

Період спокою: (жовтень - березень), температура 8-15 ° C, полив обмежений, не підгодовують.

Пересадка: навесні, молоді рослини щорічно, дорослі в міру необхідності кожній.

Розмноження: навесні, напіводеревілими живцями, насінням розмножують рідше

 

Рід Агапетес (Agapetes D. Don ex G. Don.) Налічує близько 80 видів рослин, входить в сімейство вересових. Поширений від Гімалаїв до Північної Австралії. Це вічнозелені чагарники з потовщеним біля основи стовбуром. Листки почергового розташування, яйцеподібні, довгасто-яйцевидні, шкірясті. Черешок короткий, в залозках. Квітки зібрані в кисті, в парасольки або поодинокі, рожеві, червоні, іноді білі з рожевим відтінком.

Агапетес використовується як декоративно-квітучі рослина в прохолодних приміщеннях і оранжереях. Так само може вирощуватися як ампельна рослина.

АгапентесВиди:

Агапетес змієподібний (Agapetes serpens (Wight) Sleumer) - це вічнозелений чагарник - епіфіт висотою 1-3 метри з потовщенням в основі стебла. Пагони гнучкі, вигнуті, пониклі, вкриті коричневими залозистими щетинками. Листочки дрібні, з короткими черешками, майже сидячі, оберненояйцевидні, загострені на верхівці, блискучі, шкірясті, 1-1,3 см завдовжки.

Квітки по 1-2 знаходяться в пазухах листка, довжиною до 2 см, пелюстки віночка зрощені в п'ятигранний віночок з короткими відгинами, оранжево-червоні. На зовнішній стороні віночка повторюваний V-подібний малюнок. Цвітіння настає з листопада-грудня і триває до 4-5 місяців. Плід - м'ясиста, кулястої форми і синюватого кольору ягода, діаметр якої близько 1 см. У кімнаті плодоносить рідко. Батьківщина - Західний Китай, Гімалаї.

Є різновид з білими квітками - "alba".

А. самшитовидний (A. buxifolia Nutt.) - чагарник, заввишки до 1,5 метра, гілки спрощені, широкі, що схиляються. Листя обратнояйцевдние, до 3 см ділной, 1,2 см завширшки, у верхній частині по краях пилчасті, щільні, глянсуваті, зелені.

Квітки по одному чи по два, пазушні, довжиною до 2,5 см, циліндричні, яскраво-червоні. Цвітіння зазвичай настає з березня по травень, цвіте рясно протягом двох місяців.

АгапентесДогляд за рослиною:

Агапетес світлолюбна рослина. Протягом кількох годин на день переносить пряме сонячне світло. Оптимальне для нього розміщення вікна східної і західної експозііці. На південних вікнах (навесні і влітку) слід притінення в полуденний час, для цього використовують марлю, тюль.

У весняно-літній період воліє помірну температуру повітря, оптимальна в межах 18-20 ° C. У зимовий період бажано забезпечити температуру в межах 8-15 ° C, тому що при більш високій температурі не закладаються квіткові бруньки, і рослина перестає цвісти. Якщо немає можливості утримувати рослина в прохолодному приміщенні, то його огороджують склом або плівкою на вікні.

Влітку Агапетес поливають регулярно, так, щоб між поливами субстрат підсох. Взимку полив скорочують, так як в кореневі утвореннях накопичується запас вологи.

У вегетаційний період корисно систематичне обприскування, в зимовий період через низьких температур обприскування не рекомендується.

Агапетес під час вегетації підживлюють кожні 2-3 тижні повним комплексом мінеральних добрив. В осінньо-зимовий період підгодовувати не рекомендується

Для поліпшення цвітіння і формування більш пишною крони рекомендується прищипувати верхівки пагонів, також можна проводити коротку обрізку пагонів.

АгапентесПересаджують агапестес навесні в субстрат, що складається з листової, хвойної, перегнійної землі, торфу і сфагнуму (1:1:0,5:1:2) або листової, хвойної, перегнійної землі (1:1:0,5), або хвойної землі і кислого торфу (2:1). Оскільки коренева система у агапетеса поверхнева, слід для посадки і перевалки вибирати широку і невисоку посуд. Вирощують у горщиках з бічними отворами в стінках або в драночних кошиках.
Розмножують Агапетес насінням і напівздерев'янілими живцями.
Насінням розмножують рідко, так як в кімнатних умовах насіння не визрівають.
Насіння висівають навесні, під вологоємність і повітропроникний субстрат (торф + пісок, вермикуліт + пісок або ін) Температура грунту не повинна опускатися нижче 21 ° C. Накривають склом, постійно зволожують і систематично провітрюють.
При розмноження живцями їх укорінюють у вологому субстраті, що складається з торфу і різаної сфагнуму (1:2) при температурі 16-18 ° C, корені утворюються протягом 1,5-2 місяців. При використанні міні-теплички з нижнім підігрівом вкорінення відбувається швидше. Коли живці вкоріняться, їх висаджують в субстрат, що підходить для вирощування дорослих екземплярів. Укорінені рослинки зацвітають на другий - третій рік життя

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool