Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Adenium Аденіум
Adenium Аденіум

АденіумAdenium Аденіум

Рослина належить до родини Кутрових (Apocynaceae), які є кущовими, чи деревовидними сукулентними рослинами, родом із тропічних районів Африки та Аравійського півострова.

Дослівний перевід назви рослини означає "троянда пустелі".

Аденіум легкий у вирощуванні, тому підходить для вирощування початківцями.

Період декоративності -  з весни до осені.

Найпоширеніший вид: Аденіум товстий - Adenium obesum.

 


 

Всі частини рослини дуже отруйні! Розташовувати аденіум потрібно так,  щоб діти не змогли дотягнутися до рослини.


Аденіум

Аденіум товстий - Adenium obesum. Чагарник або дерево до 5 м висоти. Листя яйцевидно-клиновидне, темно-зелене і блискуче зверху, ясно-зелене і матове знизу, 3-10 см довжини, 1,8-3 см ширини. Квітки рожеві, до 7 см в діаметрі. Квітне до розпускання листя. У різновидності multiflorum квіти білі з рожевими краями.
Аденіум теплолюбний, близько 25-27°С літом, взимку не нижче 10°С. Не переносить переохолодження кореневої системи. Розташування рослини влітку і взимку дуже сонячне, навіть під прямим сонячним промінням в південній експозиції. Проте до яскравого сонця весною слід привчати поступово. У період зимового спокою може проходити при температурі 12-15°С, але це необов'язково; влітку рослину рекомендується виносити на повітря, на сонячну сторону.

АденіумПісля опадання листя до утворення нових пагонів, не поливають. Весною і влітку поливають помірно, щоб грунт просихав між поливами. Наприклад, влітку в жаркі дні поливають приблизно раз на тиждень. Аденіум дуже чутливий до надмірного поливу, від цього легко може початися коренева гниль. Взимку рослину поливають менше залежно від температури. Аденіум любить регулярне обприскування з дрібного пульверизатора, так щоб вода не стікала струмками по гілках. Під час цвітіння не можна щоб вода потрапляла на квітки. З утворенням квіток і нового листя аденіум підживлюють спеціальним добривом для кактусів, додаючи його у воду для поливу. Підживлення не частіше одного разу на місяць.

АденіумРозмноження насінням, живцями. Насіння аденіума при зберіганні втрачає схожість, тому бажано використовувати тільки свіже насіння. Насіння проростає при грунтовому підігріві. Пересадка весною щорічно. Грунт повинен бути рихлим і мати слабокислу реакцію. Підійде будь-який родючий глинистий грунт з додаванням річкового піску. Можна використовувати грунтову суміш для кактусів , знову ж таки з додаванням 1 частини піску. Дренаж обов'язковий. Пересаджують молоді рослини щорічно, дорослі, старше за 3 роки пересаджують через рік, але щорічно замінюють верхній шар землі. Після пересадки поливають не раніше ніж через тиждень.

Рослина може вражатися мучнистим червцем і кліщами.
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool