Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Allamanda Алламанда
Allamanda Алламанда

Allamanda Алламанда

Алламанда належить до родини Кутрові (Apocynaceae).

Батьківщина рослини - тропічні ліси Америки. Алламанда легка у вирощуванні, але досить вибаглива тому рекомендується квітникарям-початківцям. Період декоративності рослини починається із травня та триває до кінця вересня.

Найпоширенішими видами є: Алламанда проносна (Allamanda cathartica L.), Алламанда фіолетова (Allamanda violaceae), та Алламанда олеандролиста (Allamanda neriifolia).

Так як рослина отруйна, слід її розташовувати у важкодоступних для дітей місцях.

Морфологія та догляд:

Алламанда - це вічнозелений чагарник - ліана із здерев'янілим стеблом, завдовжки близько 8 м. Має цілокрає, ланцетовидне чи яйцевидне, яскраво-зелене листя завдовжки близько 14 см, які знаходяться в суцвіттях по 3-4 штучки. Квітне в травні золотаво-жовтими або блідо-жовтими квіточками діаметром близько 10-12 см, лійкоподібної форми і зібрані в суцвіття. Найбільш поширена алламанда проносна (Allamanda cathartica L.), яка має два культурні різновиди - grandiflora з блідо-жовтими квітками і hendersonii із золотаво-жовтими квітками.

Алламанда - дещо вимоглива рослина. Для нормального зростання їй необхідне яскраве сонячне світло, розмістити рослину слід на східному або західному вікні. Алламанда теплолюбива. Влітку рослину тримають в рпиміщенні  із температурою  повітря в межах 20-25 °С, зимою не нижче 14 °С. Влітку потрібне повноцінне сонячне освітлення. Але починаючи із жовтня із зниженням температури рослину тримають на світлому місці, захищеному від прямого сонячного проміння. В період зростання з березня по серпень проводять часте обприскування, але так, щоб вода не потрапляла на квітки.

Період відносного спокою наступає в серпні і триває до січня. Рясний полив в літній період, земля у жодному випадку не повинна пересихати. З осені до ранньої весни полив алламанди помірний, тобто скорочують приблизно в два рази і поливають тільки тоді, коли ґрунт зверху добре просохне. Весною і влітку (з березня по серпень) рослину підживлюють через кожен тиждень. Використовуються комплексні добрива для декоративно-квітучих кімнатних рослин. Або підживлювати повним мінеральним добривами, чи розчином коров'яку раз на 7-10 днів протягом всього весінньо-літнього періоду. За відсутності поживних речовин у рослини жовтіє листя. Взимку можна підживлювати рослину щомісячно.

Розмножують в березні-квітні за допомогою стеблових живців, укорінюючи їх в піску або у воді. Для вкорінення рекомендується застосовувати фітогормони і нижній  (ґрунтовий) підігрів. Вирощувати рослину слід в ґрунтовій суміші з листяної землі, торфу, дернової землі, перегною і піску, з переважанням перших двох складових. Пересаджувати необхідно кожну весну. Садять в просторий посуд. Ґрунт повинен бути поживним: 2 частини глинисто-дернової землі, 1 частина листової землі, 1 частина перегною і 1 частина піску. Алламандрі потрібні підпори для нових пагонів. Рослину потрібно обрізати і прищеплювати, оскільки квіткові бруньки закладаються на втечах поточного року. Якщо рослину регулярно не обрізали влітку, то восени після цвітіння або весною до появи нових пагонів рослину обов'язково слід сильно обрізати. Краще всього це зробити безпосередньо над листковими вузлами на висоті 15 см від поверхні ґрунту. Будьте обережні: молочний сік, що виділяється на зрізах, отруйний. Можливе вирощування на гідропоніці.

Пошкоджується мучним червцем, тлею, павутинними кліщами та трипсами.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool