Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Alpinia Альпінія
Alpinia Альпінія

АльпініяAlpinia Альпінія

Рослина належить до родини Імбирних - Zingiberaceae. Включає більше 230 видів, які зростають в тропічних та субтропічних зонах Азії і Океанії. Рід названий в честь італійського ботаніка XVII століття Просперо Альпіні. Батьківщина альпінії Південно-східна Азія.

Рекомендується вирощувати тим, хто має достатній досвід у кімнатному квітникарстві.

Найпоширеніші види: Альпінія поникла (Alpinia zerumbet, syn. Alpinia nutans, Alpinia speciosa), Альпінія пурпурна (Alpinia purpurata), Альпінія лікарська, або калган китайський (Alpinia оfficinаrum), Альпінія галанга (Alpinia galganga).

Альпінія застосовують для озеленення просторих велико - габаритних приміщень.

Альпінія - рослина з довгим горизонтальним червоно-бурим кореневищем завтовшки 1 - 2 см і завдовжки до 1м. На кореневищі помітні світлі листові рубці. З кожного розгалуження кореневища виходить по одному стеблу, так що добре розвинена рослина має 25 - 40 стебел, з яких тільки деякі несуть суцвіття.

АльпініяАльпінія поникла (Alpinia zerumbet, syn. Alpinia nutans, Alpinia speciosa) - рослина до 2-3 м висотою з темно-зеленим блискучим довгасто-овальним листям до 60 см завдовжки і 10-15 см завширшки. Квітки перламутрово-білі з жовтою окантовкою і червоним зівом, зібрані в щільне верхівкове гроно до 30 см, що никне, завдовжки. Найбільш декоративна ряболиста форма 'Variegata' - менш крупна рослина до 1,5-2 м висотою з більш широким листям, прикрашеними нерегулярними (різними по ширині і напряму) жовтими смугами. Для вирощування в кімнатних умовах якнайбільше підходить карликова ряболиста форма Alpinia zerumbet 'Variegata Dwarf' заввишки всього близько 30 см, але має таке ж красиве жовто-зелене листя і білі квіти. Також є ряболиста форма 'Китайська Красота' ('Variegata Chinese Beauty') до 2 м висотою з мармуровим малюнком ясно-зеленого і темно-зеленого кольору на листі.

АльпініяАльпінія пурпурна (Alpinia purpurata) - рослина заввишки до 2 м. Квітки білі з червоними приквітками. Альпінія лікарська, або калган китайський (Alpinia оfficinаrum) - велика рослина із стеблами близько 1,5 м висотою. Листя чергове, вагінальне, майже сидячі, вузьколанцетне, до 30 см завдовжки. Квітки білі, зібрані в короткий колос.

Альпінія галанга (Alpinia galganga) - рослина з гладкою, майже циліндричним, кореневищем діаметром 2 см. Стебла до 1,5 м висотою. Листя лінійно-ланцетове, цілокрає, завдовжки до 30 см. Квітки білі, зібрані в щільну конічну китицю.

Альпінія добре росте в світлих теплих кімнатах з температурою не нижче 20°С, на сонці або в легкій півтіні, при рясному поливі і регулярних обприскуваннях. Грунт потрібно постійно підтримувати у вологому стані. Велике листя збирає багато пилу, тому їх потрібно часто обмивати теплою водою. При недоліку вологи краю листків стають коричневими і відсихають. Під час активного росту, з квітня по жовтня, альпінію потрібно кожні два тижні підживлювати бажано органічними добривами. Взимку (в листопаді-березні), коли рослина відпочиває, температуру потрібно понизити до 15-17°С, і скоротити поливи.

АльпініяРозмножують альпінію поділом кореневищ і насінням. Ділять кореневище весною під час пересадки і висаджують в невисокі широкі горщики. Полив повинен бути достатнім і рівномірним. Після поділу молоді пагони з'являються дуже швидко. Грунт: дернова землі, перегній, пісок (1:1:1). Грунт повинен бути з нейтральною реакцією. Cлід пам'ятати, що альпінія швидко росте і може досягти 2-3 м у висоту, а велике кореневище вимагає посуду великого об'єму.

Альпінія стійка до хвороб і шкідників.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool