Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Aphelandra Афеляндра
Aphelandra Афеляндра

Aphelandra Афеляндра

Батьківщиною цієї чагарникової рослини, яка належить до родини Акантових (Асаnthaceae), є тропічні райони Америки.

Рід представлений 10 видами, проте в кімнатному квітникарстві культивуються всього два  види:  Афеляндра  оранджева (A. aurantiaca) і Афеляндра розкидиста   (A. squarrosa).

Небезпеку для афеляндри представляють павутинні кліщі і щитівки. Зара­жені листочки не­обхідно відокремити від куща, а всю рослину — обробити спеціальним розчином.

Морфологія:

Афеляндра - невеликий де­коративно-листяний і красивоцвітучий чагарник або напівчагарник. Стебла рослини прямостоячі, злегка опушені, з часом дерев'яніють. Великі листя рослини дуже декоративні. Вони мають яйцевидну або широкояйцевидну форму з гострою верхівкою. Поверх­ність листяної пластинки гладка, блискуча, темно-зе­леного кольору, з білими про­жилками. Квітки зібрані в складне чотиригранне ко­лосовидне суцвіття. Пелюстки забарвлені в оранжево-червоний або ясно-жовтий колір.

Догляд:

Афеляндра - світлолюбна рослина. Літом її розміщують в приміщеннях з яскравим, але розсіяним освітленням, а зи­мою над рослиною кріплять лампу денного світла. Влітку, особливо в жаркі дні, афеляндру рясно поливають, використовуючи при цьому теплу воду, без домішків вапна.

Зимою кількість водяного режиму скорочують. Влітку рослині необхідна висока температура повітря в межах 22-23°С, взимку вона не повинна опускатися нижче 15°С. Афеляндрі необхідне свіже повітря, тому приміщення, в якому розміщеють рослину, потрібно регулярно провітрювати.

Афеляндру пересаджують щорічно. Підживлюють 1 раз на рік при пересадці рослини, вносячи до нового ґрунту фосфорні добрива. Як правило, афеляндру роз­множують з грудня по квітень і використовують для цього че­ренки молодих гілок. Можливе розмноження насінням.

Афеляндра потребує високої вологості повітря, тому влітку горшок з рослиною необхідно помістити в піддон з вологим торфом або галькою, а листя рослини і повітря довкола афеляндри слід часто обприскувати. Проте потрібно пам'ятати, що пересихання, так само як і перезволоження, згубне для рослини.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool