Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Abutilon Абутілон
Abutilon Абутілон

Abutilon Абутілон (Клен кімнатний)

Рослина належить до родини Мальвових (Malvaceae). Рід порівняно невеликий, представлений п'ятьма видами і декількома гібридними сортами. За форму листя абутілон отримав народну назву - кімнатний клен.

Батьківщиною цієї рослини являються вологі субтропічні ліси Південної Америки, Африки та Індії.

У кімнатній культурі можна зустріти практично всі види абутілона, але деякі з них придатні до вирощування лише в зимових садах. Найчастіше як кімнатні види зустрічаються Абутілон Селло (A. sellowianum), Абутілон гібридний (A, hybridum) і Абутілон мегапотамський (A. megapotamicum).

Листя і бутони рослини можуть обпасти, причиною цього найчастіше є недостатній полив, який слід проводити більш регулярно.

Морфологія:

Абутілон - порівняно невелика напівчагарникова вічнозелена рослина, часто досягає у висоту 2 м. Стебло абутілона тонке, негіллясте. Листя кріпиться до стебла довгими черешками по черзі. Листкова пластинка серцеподібна або овальна, інколи злегка опушена рідкими м'якими волосками. Забарвлення листя найчастіше зелене, але інколи зустрічаються види з золотистим забарвленням поверхні листка.

Догляд:

Абутілон - світлолюбна рослина. Йому необхідне не лише яскраве освітлення, але і просторе приміщення. В період активного росту рослині потрібний рясний полив, а в спекотні дні обприскування теплою водою.

Абутілон - теплолюбна рослина, проте взимку потребує прохолоду. Влітку температура повітря повинна складати приблизно 20-22°С, в період спокою 10-15°С. Молода рослина відносно швидко зростає, тому її необхідно пересаджувати щорік навесні. Додаткове підживлення абутілону, як правило, не потрібне.

Розмножується абутилон насінням або черенками.

Влітку на рослині в пазухах листя появляються досить крупні квітки червоного, жовтого та оранджевого кольору. На округлих пелюстках квіток чітко виділяються темніші прожилки.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool