Наша кнопка:


Agave Агава

Agave Агава

Величезні чагарники агави найчастіше можна зустріти в Азії або в Південній і Центральній Америці.

Існує більш 300 видів цієї рослини, що відносяться до родини Агавових (Agavaceae).

Як кімнатні культури найбільшого поширення знайшли: Aгава королеви Вікторії (A. victoriae-reginae) і Aгава американська (A. americana).

Дуже декоративний цвіт агави, але рослина квітне лише раз за життя. Цього моменту доводиться чекати мінімум 10 років, а в деяких випадках — 30 або 40 років після посадки.

Агава погано переносить застій вологи в корінні. Для нормального розвитку рослини необхідний потужний дренажний шар з пористого керамзиту або битої цеглини.

Морфологія:

Агава є досить великою сукулентною рослиною, стебло якої сильно укорочене або відсутнє зовсім. Листя рослини ланцетовидне, дуже велике, зібране в прикореневу розетку. Забарвлення листя різноманітне,  може бути зеленого або блакитного кольору, однотонним або ж з білими прожилками. На верхньому кінці листкової пластинки розташований міцний і дуже гострий шип.

Догляд:

Агаву краще всього розташовувати в добре освітлених місцях. Взимку і в похмурі дні рослині необхідне додаткове освітлення. Влітку агаву поливають 1-2 рази в тиждень, взимку — 3-4 рази в місяць. Рослина не переносить дуже низької температури або її різких коливань. Влітку йому необхідна температура повітря в межах 20-25°С, взимку вона не повинна опускатися нижче 10°С. Пересаджують агаву один раз в 2-3 роки. В період активного зростання агаву необхідно підживлювати комплексними мінеральними добривами, проте не варто вносити їх дуже часто. Розмножується рослина насінням і прикореневими відсадками. Місце зрізу відсадків необхідно спочатку підсушити, а потім висадити їх в піщаний ґрунт.

Цвітоноси рослини можуть досягати у висоту 10 м. На них з'являються багаточисленні великі квітки дзвіночкоподібної форми. В одному волотистому суцвітті їх може налічуватися від 2 до 8 тисяч.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool