Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Aglaonema Аглаонема
Aglaonema Аглаонема

Aglaonema Аглаонема

Аглаонема - один з представників родини Ароїдних (Аrасеаe). У природі ця рослина зустрічається в Індії і на Малазійських островах. Рід представлений 50 видами і декількома сортами гібридного походження.

У кімнатному квітникарстві часто зустрічаються Аглоема мінлива (A. commutatum), Аглоема ребриста (A. costatum) і Аглоема Тройба (A. treubіі).

Аглаонема є одним з самих розповсюджених кімнатних рослин. В різних видів і сортів цієї вічнозеленої рослини листя має різне забарвлення і розмір, проте всі вони дуже красиві і оригінальні.

У разі скручування та обпадання листочків слід звернути увагу на температуру повітря: вона може бути занадто низькою. Інша причина - недостатній полив.

Морфологія:

Аглаонема — трав'яниста рослина, листя якої зібране в прикореневу розетку. Форма листяної пластинки довгасто-ланцетовидна. Декоративність рослині додає незвичайне забарвлення листя. Воно може бути однотонним, проте найчастіше на зеленій поверхні листочка присутні світліші плями — салатові, білі, жовті — або сріблясті смужки. Необхідно пам'ятати про те, що сік і ягоди аглаонеми отруйні, тому після пересадки рослини і обриву квітокносів потрібно ретельно вимити руки, а розміщувати горщик з рослиною слід в недоступному для дітей і домашніх тварин місці. Сік рослини при попаданні на шкіру може викликати сильне подразнення.

Догляд:

Найкраще місце для розміщення аглаонеми — вікна північної або північно-східній експозиції. Оскільки аглаонема тіньовитривала рослина, їй необхідне притінення від прямих сонячних променів. Не дивлячись на те, що більшість видів аглаонеми тіневитривалі, деяким ряболистим формам шкідливе повне затінення, а види з жовто-зеленим і зелено-білим забарвленням листочків потрібно розміщувати на більш світлому місці, чим види із зеленим листям. Влітку, особливо в жаркі дні, рослині необхідний частий полив. Листя потрібно щодня обприскувати м'якою водою кімнатної температури. Зимою полив і обприскування дещо скорочують. Слід знати, що пересихання землі для рослини згубне. Аглаонема дуже чутлива до стану повітря, тому приміщення, де вона знаходиться, необхідно регулярно провітрювати. Тютюновий дим або застояне повітря, можуть стати причиною в'янення рослини. Краще всього для аглаонеми помірний клімат. Влітку температура повітря не повинна перевищувати приблизно 20-22°С, а зимою - опускатись нижче 16-17°С. Молода рослина доволі швидко розвивається, тому її пересаджують щорік в горщик більшого розміру з новим субстратом. Доросліші екземпляри пересаджують не частіше одного разу в 5 років. Аглаонема добре реагує на внесення комплексних мінеральних добрив, кількість яких слід скоротити в період спокою. Розмножують рослину верхівковими черенками або діленням куща. Зрізані черенки висаджують в поживний підігрітий субстрат після чого - рясно поливають.

Ґрунтова суміш для вирощування аглаоне­ми повинна складатись з 4-ох частин торф'яної 2-ох частин листяної, 1 частини хвойної зем­лі, 1 частини перегною і 1 частини піску.

Аглаонему часто пошкоджує борошнистий червець, тля, щитівка і павутин­ний кліщ. Позбавитись борошнстого черва можна очистивши ро­слину від шкідників і обприскати її розчином господарського мила. Для боротьби з щи­тівкою можна використати настій табачних листків. Для знищення павутинного кліща листя рослини слід обприскати чистою водою.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool