Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Adiantum Адіантум
Adiantum Адіантум

Adiantum Адіантум (Дівоче волосся)

Адіантум належить до родини Адіантових (Adiantaceae), Це пишна трав'яниста рослина, за красиву форму листя вона отримала назву "дівоче волосся".

Батьківщиною цих наземних папоротей є тропічні і субтропічні райони Південної Америки. Рід налічує близько 300 видів. Адіантум досить вимогливий до умов вирощування, тому рідко зустрічається в кімнатних умовах. Найпоширенішими видами є: Адіантум венерин-волос (A. capillus-veneris), Адіантум ніжний (A, tenerum), Адіантум фарлеандський (A. farleyense), Адіантум опушений (A hispidus), і Адіантум Радді (А. raddianum)

Для вирощування цієї капризної папороті необ­хідно підтримувати високу вологість повітря й стежити за поли­вом, який не повинен бути надмірним.

Морфологія:

Всі адіантуми — багаторічні папороті. Тонкі довгі стебла несуть глянцеве ні­жно-зелене листя надзвичайно ажурної форми. Листкова пластинка віяловидна, двічіпериста. Незрідка вона досягає в довжину 40 см.

Догляд:

Адіантум віддає перевагу яскравому, але розсіяному освітленню, також добре переносить і півтінь. Від прямого сонячного світла його краще притінити. Літом адіантум поливають 2 рази в тиждень, а зимою скорочують поливши до 1 разу в 10 днів. Для поливу бажано використовувати м'яку воду, що не містить вапна. Влітку температура повітря не повинна опускатися нижче 22°С, взимку — нижче 20°С. Під час провітрювання приміщення адіантум необхідно захищати від протягів. Рослину пересаджують в міру необхідності. Додаткові поживні речовини адіантуму потрібні лише в період активного рос­ту. Для підживлення використовують комплексні мінеральні добрива або спеціальні суміші, призначені для папоротей. Вносять підживу не частіше одного разу в місяць. Розмножується адіантум спо­рами або діленням куща весною.

В адіантума фарлейського існують сорти з гофрованими листочками, але саме вони дуже вибагливі до догляду. Рослину краще всього вирощувати в тераріумі.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool