Azalea Азалія
Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Azalea Азалія
Azalea Азалія

Azalea Азалія

Азалія є одним з видів великого роду Рододендронів, що належить до родини Вересових (Ericaceae).

Цей вид найбільш популярний в кімнатному квітникарстві завдяки своїм прекрасним квіткам. Батьківщиною цієї рослини є Східна Азія, зокрема Китай і Японія, Азалія також зустрічається в деяких районах Карпатських гір і на території Кавказу.

Найбільшою популярністю серед квітникарів користується Азалія індійська (А. indica) і її сорти — Антон Кобиш і Карл Глесир. Досить поширена Азалія японська - (A. japonica) і її гібриди.

Із-за надмірної зволоженості аза­лія може скинути частину листя. В цьому випадку необ­хідно скоротити або на деякий час повністю припинити полив.

Морфологія:

Азалія — невеликий вічнозелений або напіввічнозелений чагарник. Стовбур азалії сильно гілкується. В природі кущ може досягати 2 м у висоту. У кімнатних умовах ця рослина має скромніші розміри - від 40-50 см до 1,2 м. Листя рослини шкірясте, щільне, ланцетовидної або еліп­совидної форми. Листкова пластинка темно-зелена, до­волі велика, в довжину - від 2,5 до 7 см. Як правило, листя азалії густо покрите м'якими волосками. Крупні воронковидні квітки азалії з'являються на кущику в зим­ній період. Вони розміщуються в пазухах листків ні кінцях побігів. Тривалість цвітіння азалії - 40-60 днів. Деякі сорти квітнуть з листопада до квітня.

Догляд:

Для нормального розвитку азалії необхідне яскраве разсіяне світло. Зимою над рослиною бажано встановити додаткове освітлення. Влітку азалію корисно вино­сити на свіже повітря, захищаючи від попадання прямих сонячних променів.

Влітку і в період цвітіння рослині необхідний рясний полив. Вода має бути мяг­кою, кімнатної температури, яка не містить вапна. В період спокою полив скорочують. Корисно час від часу встановлювати горщик з рослиною в піддон з гравієм, наповнений водою. Необхідно слідкувати за тим, аби земляний покрив не був перезволожений. Аби продовжити час цвітіння азалії, можна не по­ливати її, а класти на грунт сніг.

Азалії потрібна підвищена вологість повітр'я, тому рослину рекомендується регу­лярно обприскувати протягом всього року, в жаркі місяці обприскування слід проводити двічі в день. Влітку рослина нормально переносить високу темпера­туру. Взимку, під час дозрівання квіток, азалії не­обхідна дуже низька температура повітря, в межах 6-8°С. Після появи квіток її можна підвищити до 12-15°С, збільшивши вологість повітря.

Посуд для посадки — неви­сокі, але широкі горщики.

Молоді рослини пересаджу­ють щорік навесні, дорослі — раз в 2-3 роки. В період активного зростання аза­лії необхідне підживлення комплексними міне­ральними добривами, які не містять хлору. Добрива вносять до ґрунту раз в 2-3 тижні. Розмножується азалія в основ­ному черенками. Здерев'янілі верхівкові гілки зрізають в період з початку червня до кінця серпня, потім їх висаджують у вологий торф, закривають скляною банкою і в терміні 1,5-2 місяців рясно обприскують.

Забарвлення простих або махрових квіток може бути найрізноманітнішим: білим, червоним, рожевим, фіолетовим. Також може бути як однотонним, так і в крапочку, в смужку або з смужкою по краях пелюсток.

Земля для вирощування азалії має бути кислою. Як пра­вило, її складають з 2 частин хвойної землі, 1 частини торфу і 1 частини піску.

З комах-шкідників рослину найчастіше пошкоджує азалієва тля і червоний кліщ. Тля утворює на листках азалії клейкі виділення, на яких часто поселяється сажковий гриб. Павутинний кліщ паразитує на рослині через недостаток вологи.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool