Наша кнопка:


Головна A (31 flowers) ... Alocasia Алоказія
Alocasia Алоказія

Alocasia Алоказія

Алоказія відноситься до родини Ароїдних (Агасеае). Представники цього роду, що складається з 70 видів трав'янистих рослин, виростають в основному па півдні Східної Азії. Із досить великої родини як кімнатні культури найчастіше вирощують лише два види — Алоказію великокореневу (A. macrorhiza) і Алоказію мідно-червону (А. cuprea).

Особливий інтерес для квітникарів представляє сорт Violaceae (Алоказія великокорнева). Його листя темно-фіолетове з металевим нальотом. Квітки алоказії не представляють декоративної цінності. Вони дрібні, непоказні, зібрані у великий пучок.

Земля, в якій росте алоказія, має бути постійно вологою, та не залитою, оскільки рослина не переносить застою води у коренях.

Морфологія:

Алоказія — багатолітня тра­вяниста бульбова рослина з великим листям на високих м'ясистих черешках. Форма гладкої, блискучої листяної пластинки стріловидно-яйцевидна. Декоратив­ність рослині додає забарвлення листя. В деяких видів вона однотонна — яскраво-зелена з білими прожилка­ми, в інших — строката.

Догляд:

Розміщують алоказію в яскраво освітлених місцях, проте рослина може прекрасно зростати і в півтіні. Для поливу використовують тіль­ки м'яку воду, яка не містить вапна. У холодну пору року полив скорочують. Рослина вимагає тепла як лі­том, так і взимку. В період ак­тивного зростання температура повітря не повинна бути нижчою 20°С, взимку — нижче 18°С. Пересаджують алоказію раз в 2-3 роки, кожного року оновлюють верхній шар земляного покриву. Процедуру пе­ресадки проводять в лютому. Підживлюють алоказію добривами для кактусів, їх вносять до ґрунту раз в 2 тижні. Для розмноження рослини використовують дочірні бульби, які відділяють під час пересадки. Можливе розмно­ження діленням кореневища.

Для нормального розвитку алоказії необхідна висока вологість повітря тому горшок з рослиною ставлять на піддон, заповнений вологим торфом або галькою. Повітря довкола алоказії часто оприскують, але зважаючи щоб волога не потрапляла на листочки.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool