Вологість повітря
Наша кнопка:


Головна Вологість повітря
Вологість повітря

Холодне повітря швидко насичується парами води, тому взимку повітря зазвичай досить вологе! Коли це холодне повітря підігрівається батареєю центрального опалювання, його здатність наповнюватись парами води значно зростає, і у міру того як кімната нагрівається, вологість повітря зменшується і повітря стає сухішим; іншими словами, відносна вологість повітря падає.

У кімнаті з центральним опалюванням в середині зими повітря може бути таким же сухим, як в Сахарі. Дуже небагато рослин добре переносять такі умови. Багато декоративнолистних рослин і більшість декоративноцвітучих рослин страждають, якщо їм не підвищити вологість повітря довкола листя. Само собою зрозуміло, цих труднощів можна уникнути, якщо забезпечити рослинам вологу атмосферу, поселивши їх на кухні, у ванні або в тераріумі, але у вітальні повітря для них все одно буде дуже сухим. Для підвищення вологості повітря в кімнаті можна користуватися зволожувачем, але найчастіше застосовують один з описаних нижче способів, що створюють вологий мікроклімат довкола рослин, тоді як повітря в останній частині кімнати при цьому залишається як і раніше сухим.

 

ОБПРИСКУВАННЯ

Користуйтеся обприскувачем, аби листя покрилось шаром дрібних крапельок води. Використовуйте теп­лу воду і в прохолодних умовах обприскуйте рослини вранці, аби до настання ночі листя обсохнуло. Старайтесь обприскати рослину з усіх боків, але уникайте робити це, коли на рослину потрапляють прямі сонячні промені. Обприскування не лише тимчасово збільшує вологість повітря; у жарку сонячну погоду воно рятує рослину від перегріву, захищає від зараження павутиновим кліщем і очищає листя від пилу.

ГРУПУВАННЯ

В середині групи рослин, зібраних в композиції або компактні композиції, повітря має набагато вищу відносну вологість, ніж повітря довкола окремо розміщеної рослини. Для підвищення вологості повітря краще всього використовувати піднос з галькою. При групуванні рослин існує небезпека створення дуже вы­сокої вологості повітря - не розміщуйте рослини дуже близько одині до одних, аби уникнути пораження сірою гнилизною.

ПОДВІЙНИЙ ГОРЩИК

Помістіть горщик з рослиною у водонепроникний контейнер і заповніть проміжок між горщиком і стінками контейнера вологим торфом. Торф містіть у вологому стані, аби на поверхні постійно скупчувалася і випаровувалася надлишкова волога, що підвищує відносну вологість повітря. В такий спосіб можна не лише підвищити вологість повітря-торф служить джерелом вологи для самої рослини і запобігає грунту у середині горщика від різких температур­ных коливань.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool