Попелиця (тля)
Наша кнопка:


Головна Попелиця (Тля)
Попелиця (тля)

Попелиця (Тля)Попелиця (Тля) - досить поширений шкідник кімнатних рослин. Її легко помітити навіть неозброєним оком, лупа в даному випадку не знадобиться.

Ці дрібні комахи (1-5 мм у довжину) можуть бути зеленого, жовтого і навіть чорного кольору. Дорослі особини попелиці та її личинки досить рухливі, у деяких є крила. Зазвичай вони селяться цілими колоніями на кінцях молодих пагонів, бутонах і на нижній стороні листочка.

Попелиця висмоктує з рослин соки, що призводить до скручування листя і деформації бутонів. Також попелиця є основним переносником збудників вірусних захворювань рослин.
Від виділень цієї комахи листя стають липкими, на них з часом з'являється темно-сірий наліт - сажистий гриб.

Найбільш часто кімнатні рослини уражуються цим шкідником в кінці весни і впродовж всього літа. У цей період попелиця активно розмножується і досить швидко поширюється на сусідні квіти, взимку ж перебуває в сплячому стані. У цей період вірогідність її переходу на інші квіти вкрай невелика.

Звідки ж беруться ці "звірі" нПопелиця (Тля)а наших домашніх улюбленцях?

 • З теплиць і магазинів. Ми самі приносимо їх у будинок з черговим зеленим вихованцем.
 • Уважний огляд нової рослини і своєчасна обробка відповідними препаратами обереже колекцію від масового зараження і збереже ваші нерви і час.
 • З подарункових букетів. Чи знаєте ви, що хризантеми і троянди є улюбленими ласощами попелиці?
 • Подолати невелику відстань від настільки недовговічного презенту до підвіконня з вашими улюбленими рослинами їй зовсім нескладно.
 • У весняно-літній період попелиця заноситься вітром у відкриті вікна та балконні двері.

Що потрібно зробити, щоб не допустити появи цього шкідника на кімнатних рослинах?

 • Уважно оглядайте кожну нову рослину, що потрапило у ваш будинок. Навіть якщо не виявите на ньому шкідників, помістіть його на двотижневий карантин, поставивши окремо від інших кольорів.
 • При перших же ознаках ураження негайно почніть боротьбу зі шкідником.

Як вивести тлю з кімнатних рослин?

 • Найбільш простий і швидкий спосіб позбавлення від попелиці - застосування інсектициду. Зазвичай використовую Агравертін або Фітоверм, накриваючи оброблене рослину на кілька годин поліетиленовим пакетом.
 • Ще один хороший інсектицид - Актара. Одноразовий полив цим препаратом швидко вбиває всіх харчуються особин. Однак, якщо тля встигла відкласти яйця, може знадобитися його повторне застосування.

Якщо з якихось міркувань ви не хочете використовувати хімічні засоби захисту, можна вдатися до народних засобів. Вони менш ефективні, але при регулярному застосуванні теж дають непогані результати:

 • Зберіть вручну всіх видимих ??комах ватним або марлевим тампоном, змоченим в мПопелиця (Тля)іцному розчині господарського мила (1 частина мила на 6 частин води). Неодноразово змінюючи тампон, протріть розчином все листя і гілки рослини. Розчин не змивайте.
 • Мильну обробку можна замінити спиртової (використовуйте тільки чистий спирт - він швидше випаровується з поверхні листя). Ні в якому разі не застосовуйте спиртові протирання на рослинах, що мають ніжні і (особливо!) опушені листя! Для перевірки реакції конкретної рослини на спирт за кілька годин до передбачуваної обробки змочіть їм невелику частину листової пластини.
 • Дуже старий і відомий метод - обробка настоєм тютюну. Беруть 1 частину махорки на 10 частин гарячої води, настоюють дві доби. Одержаний настій кипить 2 години, остуджують і проціджують. Безпосередньо перед обприскуванням відвар розбавляють водою (1:2) і додають у нього розчин господарського мила (10 г на 1 літр розчину). Майте на увазі, що тютюновий розчин отруйний для людей і домашніх тварин!
 • Якщо вам вдасться наловити божих корівок, посадіть їх на уражену рослину. Через пару днів від попелиці не залишиться і сліду. Після цього не забудьте випустити ваших помічників в сад!
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool