Наша кнопка:


Головна B (12 flowers) ... Beloperone Белопероне
Beloperone Белопероне

Beloperone Белопероне

Белопероне відноситься до родини Акантових (Acantaceae).

Батьківщиною цієї рослини є Мексика. Вона легка для вирощування початківцям - флористами.

Найпоширеніший вид для вирощування Белопероне краплина (Beloperone guttata).


 

Рослина стійка до хвороб та шкідників, але пошкоджується тлею і павутинним кліщем. При надмірно темній і сирій зимівлі листя жовтіє, при надмірній сухості обпадають.

Морфологія і догляд:

Белопероне краплинна (Beloperone guttata Brandee) - вічнозелений гіллястий напівчагарник 80-100 см заввишки з численними суцвіттями на кінцях тонких пониклих під вагою суцвіть. Листки яйцеподібні, загострені, знизу світліші, часто з червонуватими прожилками, розташованими на пагонах супротивно. Листки і пагони короткоопушені.

Белопероне - світлолюбна рослина, що добре росте в горщиках у світлих і теплих, досить вологих кімнатах. Однак палючих сонячних променів воно не переносить і влітку потребує затінку. Оптимальна температура при вирощуванні:влітку - 20-25°С, взимку -+15-16°С. Нижче температура не повинна опускатися, тому що при 4-12°С у рослин обпадає листя. Влітку рослинам потрібен рясний полив, а взимку - помірний, але ні в якому разі не можна допускати пересихання земляної грудки. Забарвлення оцвітини при недостатньому освітленні набувають блідого невиразного кольору. Для стимулювання росту бічних пагонів верхівки прищеплюють.1 Після такого підрізування кущики стають більш компактними, швидко обростають молодими втечами і рясно квітнуть. Через декілька днів після обрізання рослини можна підгодувати мінеральними або органічними добривами.8 Раз на тиждень підживлюють певним мінеральним добривом, а потім 1-2 рази на місяць протягом вегетаційного періоду. Взимку, якщо рослина стоїть в теплому приміщенні, його підгодовують раз на 1,5-2 місяці. Час від часу корисно обприскувати листя.

Квітки білі, до 3 см завдовжки, відрізняються вишуканістю і оригінальністю. Віночок подовжений двогубий і складається з двох напівзрослих пелюсток. На внутрішньому боці нижньої пелюстки розташовані пиляки темного забарвлення на двох довгих білих тичинках, над якими - довга, тонка ниткоподібна маточка. Квітки оточені дуже красивою і яскравою оцвітиною з поступово мінливим у міру цвітіння забарвленням. Спочатку вони золотаво-зелені, потім світло-червоні, а пізніше світло-коричневі і вкриті крапельками: створюють враження, що вони обприскані водою. Квітки зібрані в щільні і довгі (до 20 см) суцвіття, що звисають. Квітки розпускаються поступово і обпадають досить швидко - протягом декількох днів, але і після цього суцвіття, завдяки яскравій і міцній оцвітині, довго не втрачають своєї декоративності.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool