Наша кнопка:


Головна B (12 flowers) ... Billbergia Більбергія
Billbergia Більбергія

Billbergia Більбергія

Рослина належить до родини Бромелієвих (Bromeliaceae), названий на честь шведського ботаніка Г. Більберга (1772-1844).

Близько 60 видів різноманітних по своєму вигляду епіфітних, наземних рослин, поширених в Центральній і Південній Америці (від півдня Мексики до півночі Аргентини). Найбільш поширені види: Б. поникла (B. nutans), Б. блідоквіткова (B. pallidiflora), Б. Бразильська (B. brasiliensis), Б. прекрасна (B. magnified), Б. зеброва (B. zebrina), Б. зеленіюча (B. chlorosticta), Б. зеленоватоквіткова (B. viridiflora), Б. пірамідальна (B. pyramidalis), Б. широкосмугова (B. vittata).

Більгерію широко використовують при створенні композицій у вітринах, тераріумах, зимових садах.

Догляд за рослиною:

З усіх бромелевих більбергії найбільш невибагливі. Майже усі вони цвітуть в кімнатних умовах і можуть вирощуватися при різних режимах. Рекомендується розміщувати їх на світлих сонячних місцях. Рослини позитивно реагують на додаткове освітлення в зимовий час, потребують хорошого провітрювання, не бояться протягів. Температура в зимовий час підтримується в межах 17 - 20° С, в літній час - 20 - 26° С, в окремі дні температура може підвищуватис

я до 29 - 30° С. Полив у весняно-літній період повинен бути рясним, взимку - помірним, у міру висихання земляної суміші. Більбергії не вимагають великої вологості повітря, але періодичне обприскування водою дає позитивні результати. Вирощують більбергію в горщиках, тарілочках, кошиках або на спилах дерев в сфагновому моху. Для епіфітних видів використовують суміші: подрібні корінням папороті (осмунда, поліподіум), сфагнум (2:1) з додаванням деревного вугілля; подрібнена кора сосни (ялини, модрини), сфагнуму, торфу (верхній), сти-ромуля (2:1:1:1) з додаванням деревного вугілля. Для наземних більбергій - листяна земля 1ч, торф (верхній) 1/2 ч. або вересової землі 1/2 ч., дернової землі 1/3 ч., піску 1/3 ч. і деревного вугілля. В період активного зростання проводять підживлення рослин органічними і мінеральними добривами. Більбергії пересаджують через 2 - 3 роки.

Хвороби і шкідники: при порушенні режиму поливу можливе загнивання листя. Можуть пошкоджуватись червецями і павутиновим кліщем.

Розмноження: розмножують посівом свіжозібраного насіння або відділенням бокових пагонів, коли вони досягнуть 1/3 висоти материнської рослини і утворять власну кореневу систему.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool