Наша кнопка:


Bowiea Бовея

Bowiea Бовея

Бовея (Bowiea) — це цибулинний сукулент, невибагливий у вирощуванні.

Рослина належить до роду Лілейних (Liliaceae / Hyacinthaceae). Рослина названа на честь англійского колекціонера рослин Дж.Бов'є.

Батьківщина бовеї - Пустинні території Південної Африки, Зімбабве, Республіки Малаві, Замбії, Танзанії, Кенії. Росте зазвичай сред кущів, під деревами, вздовж берегів ріки на гальці в сухих районах. На Батьківщині бовея має різні назви: морський огірок,  повзуча цибулина, картопля зулусів.

Слід зберігати усі міри безпеки, так як всі частини рослини ядовиті. При роботі з рослиною: пересадці і розмноженні використовуйте рукавички, оскільки контакт вологої шкіри із покриттям цибулини може викликати подразнення.

Морфологія:

Бовея - травяниста розеточа цибулиновидна рослина. Її велика світло-зелена цибулина діаметром до 30см переважно находиться на половину над поверхністью ґрунту, чуть сплющена зверху і покрита сухими минулорічними лусочками, які виконують захисну функцію (при триманні вдалі від прямих сонячних променів і хорошому поливі цибулевидні лусочки не засихають і залишаються зеленими). Із цибулини виростають двгі повзучі чи повислі стебла, беспорядково переплітаючись між собою. Листя є тільки у молодих рослин (зявляються тільки на початку сезону росту, потім відсихають і замінюються квітконосом), вони круглі в поперечному розрізі і соковиті. Квітки дрібні, невиразні зеленовато-білого забарвлення. 
Бовеї невибагливі рослинки. Протягом періоду росту стебло, яке може досягати в довжину метра, потребує підтримки. Можливі любі варіанти розміщення рослин. При ампельному способі, когли гілочки рослини звисабть вниз, горшок можна ставити на поличку чи шафу. Якщо в горшок помістити вертикальну опору на подобу драбинки, жилкової дуги і т. п., то стебельце бовеї може зловитись за них і рости вгору, звиваючись у міру росту.

Догляд за рослиною:

Температура: Расте бовея в любу пору року, але частіше в теплі місяці. В теплих кімнатах, при температурі 18-22°С протягом року, рослина не втрачає декоративності. Якщо зимою бовею тримати при температурі 10-15°C, то у неї зазвичай відмирає наземна частина; в цей період бовею слід тримати без поливу. По деяких даних при абсолютній сухості грунту рослина може переносити температуру до -5°С, будучи покрита на 10см землею.

Освітлення: Бовея віддає перевагу яскравому разміяному світлу. Цибулини бовеї неможна тримати на прямому солнячному світлу, особливо до того як розпочнеться сезон росту. Стебло може не появитись, поки яскраве сонячне світло попадає на цибулину, оскільки затримка в рості стається у бовеї і від жари і від холоду.

Полив: В період активного роста слід поливати рослинупомірно, ґрунт повинен підсохнути перед наступним поливом. В період покою при дотриманні температурного режиму 10-15°С тримають бовею без поливу. Перед появою стебла, необхідно плавно відновити полив, невеликою кількістю води. При поливі необхідно уникати попадання води на цибулину, так як її верхні лусочки можуть почати гнити.

Вологість повітря: Вологість повітря для бовеї великої ролі не відіграє.

Пересадка: Для посадки підійде люба суглиниста чи перегнійна земля на половину перемішана з піском. Необхідний добрий дренаж для того, щоб коріння не закисало. Горшок не повинен бути набагато бульший за діаметр самої цибулини. Пересаджувати рослину потрібно в свіжу землю весною по завершенню зимового періоду спокою, далі поливають і переносят в тепле місце.

Розмноження: Насінням, дітками і лусочками цибулини. По мірі росту під верхніми лусочками материнської цибулини в пазухах появляються і поступово збільшуються в розмірах дочерні цибулинки - "дітки". Їх відділяють від материнскької цибулини по завершенню периоду спокою і висаджують. 
Самий простий і надійний спосіб размноження - лусочками цибулини, які обережно зверху донизу відділяють від дорослої рослини. Потім лусочки слід нарізати впоперек на полоски шириною 2-3см, підсушити 1-2 дня, а далі посадити у вологу простерилізовану земляну суміш та накрити стіклом. Щоб не розвивались пліснява і гниль, необхідно регулярно провітрювати. Приблизно через місяць появляться маленькі цибулинки. 
Насінням бовею розмножують рідко, через набагато повільніший розвиток рослини. Насінини висівають в січні - лютому в пісочний субстрат чи перліт. Легенько присипають піском і підтримують температуру в межах 20-22°С, постійно зволожуючи і регулярно провітрюють. Через 1-2 тижжня починають проростати.

Підживлення: В період вегетації достатньо вносити раз в місяць комплексні мінеральні добрива.

Шкідники та хвороби: Шкідниками та хворобами бовея пошкоджується досить рідко. Та може пошкоджуватись павутинним кліщем, щитівкою. Бовиея погано переносить перезволоження ґрунту. При надлишковому поливі цибулина може стати мягкою і загнити. Слід пам'ятати, що цей сукулент легко може перенести довгу засуху, ніж досить короткий період перезволоження.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool