Наша кнопка:


Головна B (12 flowers) ... Bergerantus Бергерантус
Bergerantus Schwant. Бергерантус

Bergerantus Schwant. Бергерантус

Рослинка належить до родини Аізонові (Aizoaceae).

Батьківщина рослини - Південна Африка. Бергерантус легкий у вирощуванні, тому рекомендується для вирощування новачками. Період декоративності протягом цілого року.

Найпоширенішим видом є: Бергерантус багатоголовчастий (Bergeranthus multiceps).

При тривалій сухості повітря у приміщенні де вирощують рослину бергерантус вражається павутинним кліщем.

Морфологія та догляд:

Безстебельні трав'янисті рослини, які сильно гілкуються і утворюють дернини. Листки лінійно - трьохгранні, зібрані в рихлу розетку. Розетки дихотомічно діляться і утворюють групи. Довжина листків не перевищує 10 см. Квітки на довгій квітконіжці, жовті, нерідко мають неприємний запах. Відомо близько 12 видів з Капської провінції Південної Африки.

Бергерантус багатоголовчастий - Bergeranthus multiceps

Безстебельна багаторічна рослина, утворює дернини. Листя зелене, гладке, зібране в розетки по 6-10 штук в кожній. Тригранні, до 6 см довжини і 8 мм ширини, до кінчиків загострені. Квітки жовті, одиночні, 3 см в діаметрі. Бергерантус стрілконосний - Bergeranthus scapiger N.E.Br.

Безстебельна багаторічна рослина, що рясно гілкується і утворює дернини. Листя лінійно-тригранне, зібрані в рихлу розетку. Квітки на довгій квітконіжці, жовті, до 5 см в діаметрі.

При зимовому вирощуванні потрібна температура 12-14°С і помірний полив, яскраве освітлення. Влітку, під час росту, рекомендується рясний полив. При недоліку вологи починає засихати нижнє листя. Влітку можна виносити у відкритий грунт(Bergeranthus scapiger N.E.Br. ).

Обприскування починають в кінці березня - початку квітня, поступово і обережно виводячи рослину із стану спокою.

Легко розмножується насінням і розподілом дернин.

Пересаджують ранньою весною в суміш з дернової, листової землі з додаванням піску і керамзиту, одночасно видаляючи нижнє листя, що засохнуло. Висаджують в більш широкий посуд, оскільки рослина розростається вшир. Розмножують живцями, які декілька днів підсушують.

Використовують при озелененні малогабаритних приміщень.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool