Наша кнопка:


Головна B (12 flowers) ... Browallia Броваллія
Browallia Броваллія

БроваліяBrowallia Броваллія

Рослина відноситься до родини Пасльонових - Solanaceae.

Батьківщина бровалії - тропічні райони Америки.

Рослинка легка у вирощуванні, тому підходить для вирощування початківцями.

Період декоративності - літо.

Найпоширеніший вид: Броваллія прекрасна - Browallia speciosa.

 

 


В горщиках можна розводити тільки декілька форм Browallia speciosa - броваллія прекрасної. Решта представників сімейства пасльонових (Solanaceae) - це однорічні рослини. Ці рослини квітнуть голубувато-фіолетовими квітками цілий рік.

БроваліяБроваллія прекрасна - Browallia speciosa Hook. Трав'яниста багаторічна рослина (на батьківщині напівчагарник) до 150 см висотою. Пагони никнуть або розпростерті, гілкуються, з дрібним притиснутим опушуванням. Листя до 6 см довжиною, супротивні, рідше чергові, черешкові, вузькояйцеподібні або широколанцетні, з тупуватою верхівкою і закруглюючою основою, цілокраї. Квітки одиночні, в пазухах верхнього листя, на квітконіжках до 2,5 см довжиною. Чашка п'ятизубчата, ребриста. Відгин віночка до 3 см в діаметрі, широковоронкоподібний, частки його нерівні, синьо-фіолетові, в зіві білі, з добре вираженими на нижній стороні жилками. Трубка буро-зелена або лілова, вгорі злегка роздута. Існують форми major (з крупними синьо-фіолетові квітками) і alba (з білими квітками).

Броваллія рослина недовговічна. Щороку висівають насіння, яке легко сходить, рослина дуже швидко починає квітнути, причому за сприятливих умов цвітіння рясне. Із закінченням цвітіння рослину викидають.

Температура помірна або прохолодна, бажано не вище 17°С. В дуже теплому приміщенні листя жовтіє і сохне, бутонів і квіток утворюється не багато, рослина швидко втрачає декоративну привабливість.

БровалліяЯскраве розсіяне світло з невеликою кількістю прямого сонячного проміння. Підійде і західне і східне вікно. На південному вікні знадобиться притінення в найжаркіші години дня. Краще притінення в кімнатах - тюлева завіска, на балконі - крона ближніх дерев.

Періодично обприскують.

Полив рясний з весни до осені. Грунт повинен бути весь час вологим.

Підживлення з весни до пізнього літа кожні 2 тижні вносити добриво для квітів, концентрація якого повинна бути удвічі менше ніж вказано на упаковці.

Розмноження насінням на початку весни. Для цього підготувати миску з рихлим торф'янистим зволоженим грунтом, насіння висівайти рідко, а потім сіянці помістити в поліетиленовий пакет, і періодично провітрювати. Звичайно насіння проростає до 10 днів. Після того, як сходи підростуть пікірувати їх в невеликі горщики (близько 5-7 см діаметром).

Щорічно весною рослину садять знову. Грунт - 1 частина дернової, 1 частина перегнійної, 1 частина листової землі і 1частина піску.

Вражається тлею, білокрилкою, червоним павутинним кліщем, а також мучнистою росою.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool