Наша кнопка:


Головна B (12 flowers) ... Brunfelsia Брунфельcія
Brunfelsia Брунфельcія

БрунфельсіяBrunfelsia Брунфельcія

Рослина відноситься до родини Пасльонових - Solanaceae. Батьківщина - Південна Америка. Легка у вирощуванні, рекомендується початківцям. Період декоративності рослини залежить від її виду.

Найпоширеніші види: Брунфельcія крупнолиста (Brunfelsia macrohpylla Benth.), Брунфельcія чашечкоподібна (Brunfelsia calycina (Hook) Brenth), Брунфельcія Хопа (Brunfelsia hopeana (Hook) Brenth) та Брунфельcія мало квіткова (Brunfelsia pauciflora ).

 

Брунфельcія крупнолиста (Brunfelsia macrohpylla Benth.). Вічнозелений чагарник. Листя ланцетне, подовгасто-овальне, темно-зелене, знизу зелене потовщене. Квітки одиночні, рідко розташовані опарно, дрібні, пелюстки при розкриванні світло-лілові, голубі, пізніше білі; трубка віночка майже біла. Цвіте рясно два рази в рік - весною і осінню. Високодекоративна рослина.

Брунфельcія чашечкоподібна (Brunfelsia calycina (Hook) Brenth). Вічнозелений високорослий чагарник. Листки еліптичні або оберненояйцеподібні, темно-зелені, зверху матові. Квітки зібрані в декілька штук, лілові, без запаху, зів віночка п'ятичленний. Цвіте рясно весною і літом.

Брунфельcія чашечкоподібна прекрасна (Brunfelsia calycina (Hook) Brenth var. Eximia Raffill). Вічнозелений короткогіллястий чагарник. Листки еліптичні, темно-зелені. Квіти розміщені по два на пагоні, пурпурно-лілові (після відцвітання білі). Цвіте рясно весною і літом.

Брунфельcія Хопа (Brunfelsia hopeana (Hook) Brenth) Вічнозелений чагарник. Листки ланцетні, подовгасто-овальні, темно-зелені, знизу зелені, потовщені. Квітки одиночні, рідко розташовані попарно, дрібні, пелюстки при розкриванні світло-лілові, голубі, пізніше білі; трубка віночка майже біла. Цвіте рясно весною і літом.

Брунфельcія мало квіткова (Brunfelsia pauciflora). Цей вид має декілька дуже схожих один на одного підвидів. Досить великі голубувато-бузкові квітки з'являються весною і квітнуть до кінця літа. Окремі квітки тримаються тільки декількох днів, але весь час з'являються нові. Ця вічнозелена квітуча рослина слабо кущиться і має схильність до розповзання форми. Крупні, колосоподібні, ароматні, забарвлені в синьо- фіолетові тони квітки брунфельcії чарують своєю своєрідністю і надзвичайною красою. Брунфельcія малоквіткова (Brunfelsia pauciflora) і Брунфельcія одноквіткова (Brunfelsia uniflora) ростуть у вигляді невеликого дерева або куща.

Для успішного росту і цвітіння важливо підтримувати в приміщенні одинакову температуру, взимку вона повинна бути не нижчою +15°С. Недостатня вологість повітря приведе до скидання листя.Місцеположення світле, але не на сонці, з легким затінюванням. Хорошому самопочуттю рослин сприяють часті обприскування як влітку, так і взимку, які діють на люблячу високу вологість повітря брунфельcію подібно джерелу вічної молодості.

Необхідно постійно підтримувати помірну вологість грунту, поливати водою (з мінімальним змістом вапна), що відстоялася, влітку потрібно зволожувати повітря навкруги рослини, але не зрошувати квітів, взимку поливати менше.Підживлення з весни до осені кожні 2 тижні вносити добриво для квітів. Коли цвітіння закінчилося і навесні наступного року на гілках починають з'являтися перші молоді пагони, у брунфельcії проводять формуюче крону обрізання. Крім того, рослини пересаджують в нові горщики і свіжий грунт.


БрунфельсіяРозмножують живцями в теплому місці, що одерев'яніли і напіводерев'яніли, весною або осінню і прикореневими нащадками з "п'ятою", рідше насінням. При штучному запиленні через 4-5 місяців дозріває насіння, яке сіють весною в суміш піску з торфом в кімнатний парничок. Сходи з'являються через 4-5 тижнів. Сіянці зацвітають в першу ж зиму. Живці укоріняються довго, іноді протягом декількох місяців.

Пересадка щорічно після цвітіння. Горщик повинен бути не дуже великим, використовують квітковий піщаний грунт.

На пересихання земляної грудки або вологість в горщику вона негайно реагує скиданням листя. Може вражатися тлею, щитівкою і павутинним кліщиком.

Застосовується для озеленення середньо- і великогабаритних кімнат.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool