Наша кнопка:


Головна B (12 flowers) ... Bougainvillea Бугенвіллія
Bougainvillea Бугенвіллія

БугенвілліяBougainvillea Бугенвіллія

Рослина належить до родини Ніктагінових - Nyctaginaceae.

Батьківщина - Бразилія. Бугенвіллія легка у вирощуванні, та рекомендується для тих, хто має деякий досвід.

Період декоративності триває з травня по вересень.

Найпоширеніші види: Бугенвіллія оголена (Bougainvillea glabra Chois.), Бугенвіллія чудова (Bougainvillea spectabilis Willd.).

 

БугенвілліяБугенвіллія оголена - Bougainvillea glabra Chois. В'юнка або повзуча ліана з голим, іноді шипуватим стеблом, що рясно гілкується. Часто культивується як низькорослий прямостоячий чагарник. Листя 10-15 см довжиною і 4-6 см шириною, чергові, короткочерешкові, овальні, загострені, цілокраї, голі. Квітки 2-5 см довжиною, одиночні або частіше зібрані по 2-3, оточені 2-3 крупними листоподібними яйцевидними ліловими або рожево-червоними приквітками, що дещо бліднуть з віком. Оцвітина трубчаста, жовтувато-зелена. Відомо декілька форм, що розрізняються забарвленням приквітків: білі, рожеві, оранжеві, червоні, лимонно-жовті, абрикосові, лілові.

Бугенвіллія чудова - Bougainvillea spectabilis Willd. Відрізняється від попереднього виду більшої шиповатістю пагтнів, волосистим опушуванням стебел, черешків і країв листя і бархатистим опушуванням поверхні листових пластинок, а також більш крупними приквітками. Форма "Lateritia" має цегельно- червоні приквітки.

Вимагають яскравого освітлення без притінення влітку, хорошого провітрювання. Цвітіння можна чекати з весни до пізнього літа за умови, що рослина знаходиться в теплому сонячному місці. В холодне, дощове літо приквітки не забарвлюються, оскільки рослина дуже чутлива до морозів. В період зимового спокою поміщають в прохолодне місце(12-14°С) - це істотно впливає на її цвітіння весною.Регулярно обприскувати в опалювальній кімнаті і в жаркі літні дні.

БугенвілліяПолив влітку дуже рясний, тому що навіть короткочасне пересихання земляної грудки приводить до скидання квіток. Взимку треба поливати менше, але стежити, щоб земляна грудка не пересихала.Не переносить переміщення (особливо в гірші світлові умови) і не любить зміни орієнтації пагонів (тобто пагін простіше відрізувати, ніж намагатися "закрутити" навкруги опори). При цьому надовго завмирає в зростанні і скидає частину листя. При необхідності рослину обрізають на третину або навіть на половину: у великих рослин - перед настанням зими, у тих, що поменьше - перед утворенням пагонів. Восени скидає листя. Підживлення з березня по жовтень раз на тиждень вносять добрива для квітучих рослин. Взимку, з грудня по березень, рослина потребує період спокою.

Розмноження стебловими живцями влітку; для вкорінення їх обробляють стимулятором росту, потім поміщають у вологу суміш торфу і піску, ставлять в світле місце при температурі вище 25 °С і накривають плівкою.

Пересадка потрібна раз в два роки. Пересаджують в якомога більш високу місткість. Грунт: дернова або листова земля, перегній, торф, пісок (1:1:1:1).

Вражається тлею, білокрилкою, щитівкою і борошнистим черевцем. Жовте листя ознака надмірної вологості, зимовий "листопад" природний.

Застосовують для озеленення будь-якого приміщення.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool