Наша кнопка:


Головна B (12 flowers) ... Brachychiton Брахихітон
Brachychiton Брахихітон

Brachychiton Брахихітон

Рослина відноситься до родини Стеркулієвих (Sterculiaceae). У народі брахихітон називають темно-зеленим деревом або деревом щастя. Рід налічує близько 60 видів.

У природних умовах рослина досягає у висоту від 6 до 15 м і 3 м в діаметрі. Для кімнатного квіткарства селекціонери вивели різновид який зменшений у десятки разів.

У домашніх умовах вирощують Брахихітон різноцвітий (B. discolor) і Брахітон реперстрий (B. reperstris).

Протягом всього ве­гетативного пері­оду землю і листя брахихітону зволожують теплою відстояною во­дою. Необхідно стежити за тим, аби полив не був дуже рясним, оскільки рослина абсолютно не пе­реносит перезволоження ґрунту, а також може "вистрибнути" з горщика.

Морфологія:

Стебло брахихітона задеревяніле, бутилковидне. У нижньому потовщенні скупчується волога, яку рослина витрачає в засуш­ливі періоди. Листя рослини соковите, мя­систые, розташоване на верхівці стебла. Листкова пластинка витягнуто-овальної форми, ясно-зеленого кольору.

Догляд:

Для розвитку рослини потрібне яскраве світло. Зимою над рослиною встановлюють лампу денно­го світла. Полив влітку помірний, у міру підсихання верхнього земляного шару. Зимою рослину поливають помірно, а при нормальній температурі повітря не поливають зовсім. Літом брахихітон краще всеього винести на свіже повітря. Взимку рослину розташовують в прохолодному приміщенні, де можна підтримувати темпера­туру в межах 10-12°С. Брахихітон пересаджують дуже рідко, оскільки рослина розвивається повільно. В період активного зростання брахихітон підживлюють мінеральними добривами. Їхня концентрація має бути в 2 рази меншою за звичайну норму. Процедуру робляють 1 раз в 14 днів. Розмножують брахихітон у ве­сінньо-літній період напівздеревянілими гілочками.

Рослину висаджують в ґрунт, який складається з 2 частин перегною, 2 частин дернової землі і 1 ча­сти піску.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool