Наша кнопка:


Головна Березнеь
Березень

Image calendar BerezenЗ настанням весни збільшується тривалість і інтенсивність освітлення, що сприяє активному росту рослин. В цей час необхідно збільшити їхній полив і почати підживлення повними мінеральнии добривами (0,1%-ний розчин, тобто 1 г на літр води). Якщо немає готового добрива, його можна виготовити самому, узявши 4 г аміачної селітри, 5 г суперфосфату, 1 г калієвої солі на 10 л води.

Настає кращий час для пересаджування багатьох кімнатних рослин. Молоді та здорові рослинки пересаджують щорічно, дорослі і великі - через 2-3 роки, з врахуванням їх стану і розвитку. Якщо рослина має хворобливий вигляд, пригнічений рісту, загнивання коренів, тоді такі рослини пересаджують в горщики меншого розміру з легким піщаним ґрунтом. Перший час їх ставлять на світле та тепле місце, поливають дуже помірно і не підживлюють, поки вони не почнуть рости, тобто не утворять нове листя.

Кактуси починають поливати не раніше ніж через 5-7 днів після пересадки.

Проводять обрізку при надмірному розгалуженні у олеандра, гібіскуса, фікуса, сеткреазії, традесканції, абутилона, жасмину. Слабкі пагони, що витягнулися за зиму, видаляють, інші підрізають на ?-? довжини. Таке обрізання надає кущам компактну форму, стимулює активний розвиток молодих пагонів, а також цвітіння.

Відрізки стебел можна використовувати як живців для розмноження. Їх укорінюють в кип'яченій воді кімнатної температури або в промитому піску, прикривають плівкою або скляним ковпаком (банкою), захищаючи від дії сонячного проміння. Після утворення коренів рослин висаджують в невеликі горщики з відповідною для них ґрунтовою сумішшю.

У березні висівають насіння глоксиній, сенполій, стрептокарпусів, декоративного перцю, кактусів і ін. Ґрунт готують достатньо рихлий, без домішків перегною і добрив. Перед укладанням в горщики і в посуд його просівають.

Розмножують поділом бульбові декоративно-листяні рослини (каладіуми, аморфофаллюси). Бульби розрізають на частини гострим ножем по числу міцних пророслих очок. Зрізи присипають деревним вугіллям або сіркою, підсушують 2-3 дні, потім частинки висаджують в невеликі горщики з поживною землею. Надалі ці швидкорослі екзоти при необхідності перевалюють в більш просторий посуд.

Джерело: botanicka.narod.ru

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool