Борошниста роса
Наша кнопка:


Головна Борошниста роса
Борошниста роса

Борошниста роса

Борошниста роса — хвороба рослин, спричинювана паразитними грибами родини Борошнисторосяних (Erysiphaceae).

Характеризується утворенням на уражених листках, стеблах, плодах грибниці у вигляді білого або сірого борошнистого нальоту, через який рослина виглядає наче посипана крохмалем. В деяких випадках на уражених рослинах утворюються чорні крапки. За відсутності заходів боротьби рослини гинуть.

Хворобу легко виявити на листках, бутонах, квітках за характерним борошнистим нальотом, який складається з міцелію гриба. Особливо це помітно на листочках, які зазвичай при ураженні деформуються. Розвитку хвороби сприяють висока вологість повітря за низької температури (12-15°С), різкі її перепади, надлишок азоту та дефіцит калію і кальцію, погане освітлення рослин, короткий світловий день (7-8 годин на добу).
Збудником хвороби є гриб , який належить до класу Ascomycetes, порядку Erysiphales.


Борошниста росаПошкоджуються: троянди, хризантеми, гвоздики, бегонії, гортензії, сенполії, евкаліпт, традесканції, орхідеї та інші рослини.

Борошниста роса бегоній -Oidium begoniae Putt. Спричинює утворення бурих плям, що мають борошнистоподібний наліт.

Борошниста роса гербери - Oidium erysiphoides Friss. f. gerbera. Спочатку на листках утворюються окремі плями, вкриті білим борошнистим нальотом, з часом цей наліт вкриває частину або усю поверхню листка.

Борошниста роса гортензії
- Oidium hortensiae joerst. На листках сірий або білий павутиноподібний борошнистий наліт. Пошкоджені тканини набувають червоно-бурого забарвлення, утворюються некрози.

Борошниста росаБорошниста роса каланхое - Oidium kalanchoeae Lut. На листках плями білого борошнистого нальоту, тканини, вкриті грибом, відмирають.

Борошниста роса троянд - Sphaerotheca pannosa Lev. var.rosae Woron. Пошкоджує листки, стебла, бутони і квітки. Спочатку утворюється білий ніжний павутиноподібний наліт, що швидко стає порохнявим. Сильно заражені листки буріють, засихають і передчасно відпадають.

У заражених борошнистою росою троянд кількість пагонів зменшується на 40-50%, листків - на 10%, приріст - на 10-12%. Бутони не розпускаються, продуктивність рослин знижується.

Борошниста роса сенполії - Oidium Sp. На молодих листочках і квітках утворюється білий борошнистий наліт.

Борошниста роса цикламена - Oidium cyclaminis Wenzl. Призводить до утворення бурих плям з борошнистим нальотом.

Борошниста росаБорошниста роса цинерарії - Oidium cinerariae jacz. Білий, до сить щільний борошнистий наліт на молодих листках.

Міри боротьби:

  • Вільна розстановка рослин, відмова від загущених посадок.
  • Обприскування і обпилювання рослин сірчаними препаратами, арсенатом кальцію та інші.
  • Зниження вологості повітря, провітрювання, помірні поливи.
  • Ізолювання заражених рослинних залишків.
  • Підживлення калієвими добривами, виключення одностороннього надмірно підживлення азотом.
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool