Наша кнопка:


Головна C (27 flowers) ... Crassula Товстянка
Crassula Товстянка

Crassula Товстянка

 

Товстянка відноситься до родини товстянкових (Crassulaceae). У природі ця рослина виростає в Південній Африці.

Налічується близько 300 видів товстянок; крім того, селекціонерами виведена величезна кількість сортів цієї рослини.

У кімнатних умовах найчастіше вирощується Товстянка портулакова (С. portulacea), Товстянка деревовидна (С. arborescens) і Товстянка килимова (С. socialis). Квітникарі використовують рослину для створення квіткових, а особливо сукулениних композицій, для прикраси кімнати.

 

Товстянка — суку­лентна рослина, але все одно її потрібно зрідка обприскувати з пуль­веризатора відстояною во­дою. Пилюку з листя бажано видаляти щонеділі чистою вологою губкою.

Морфологія:

Товстянка — досить круп­на сукулентна декоратив­но-листяна рослина. Стебло цієї рослини круп­не, соковите, прямостояче, покрите щільно прилягаючою темно-коричневою корою. Листя товстянки невелике, м'ясисте, щільне, яйцевид­не або овальної форми, розташовані супротивно, інколи зібрані в невеликі розетки. В різних видів лис­тя бувають забарвлені в яскраво-зелений або темно-зелений колір. Листкові пластинки плавно переходять в товстий коричневий черешок. Квітки дрібні, зібрані в не­великі волотисті суцвіття; їх забарвлення зазвичай біле або рожеве.

Товстянка деревовидна пред­ставляє собою чагарник, досягаючи в природних умовах 2 м висоти. Стебла рослини дуже товсті, забарвлені в сіро-зелений колір. На гілках добре помітні сліди від опалого листя. Листкові пластинки оваль­ні, з невеликим загостренням на кінці, не опушені, зелені, покриті сірим на­льотом. Якщо рослина розміщена в добре освітленому місці, то край листка забарвлюється в бордовий колір. Товстянка килимова — суку­лент з довгими гнучкими стеблами, які стелються по землі, утворюючи цілі зеле­ні килими. Листя цієї рослини дуже маленьке, потовщене, ясно-зеленого кольору, формою майже трикутне. Квітки білі. Товстянка портулакова пред­ставляє собою деревовидний чагарник. Листкові пластин­ки темно-зелені, невеликі. Відмінною рисою цього виду є наявність повітряного коріння коричневого кольору, яке з роками тем­ніє. Квітне рослина білими або рожевими квітками.

З шкідників товстянку найчастіше уражає тля, борошнисті червиці і щитівки. Позбавитися від шкідників можна, об­робивши культуру розчином господарського мила або тютюновим розчином.

Догляд:

Товстянка віддає перевагу добре освітленим місцям. Проте товстянка може добре розвиватися і в півтіні. У літні місяці рослину слід захищати від прямих сонячних променів. У зимовий період освітлення повинне залишатися таким же інтенсивним. Поливати товстянку слід помірно, не частіше 1 разу в 2 тижні влітку і 1 раз в місяць зимою. Щоб рослина не скидала листя, полив необхідно проводити теплою м'якою водою. Оптимальна температура для товстянки — 18-20°С літом. Але рослина добре перено­сить і літню жару. Зимою його бажано переносити в кімнату з температурою біля 10-12°С. Рослина не любить різких перепадів тем­ператури і не переносить протягів.

Пересаджувати молоді рослини слід щорік. Дорослі екземпляри потребують пересадки 1 раз в 2-3 роки. Підживлювати товстянку слід 1-2 рази в місяць спе­ціальними добривами для кактусів. Взимку внесення добрив потрібно припинити. Розмножується рослина листко­вими і стебловими черенками, які перед посадкою слід підсушити протягом 1-2 днів в злегка затіненому місці, а потім висадити в грунт.

Грунтова суміш для висадження тов­стянки повинна складатися з 3 частин дернової, 1 частини листяної, 1 частини перегнійної землі і 1 частини піску. Для того, щоб уникнути загибель рослини в результаті перезволоження грунту, необхідно положити на дно горщика досить товстий дренажний шар.

Товстянка, в залежності від виду мо­же бути трав’янистою, деревовидною і чагарниковою.

За поганих умов рослина скидає листя, на місці яких через деякий час з'являються молоді гілочки з мініатюрними листи­ками.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool