Наша кнопка:


Головна C (27 flowers) ... Cissus Циссус
Cissus Циссус

Cissus Циссус

 

Циссус — вічнозелена декоративно-листяна ліана родини виноградових (Vitaceae).

У природних умовах циссус виростає в Австралії і Південній Африці.

У кімнатних умовах найчастіше вирощують Циссус різноколірний (С. discolor) і Циссус антарктичний (С. antaretica). Циссус найчастіше використовується для прикраси стендів і вікон. Як правило, рослину розташовують поряд з декоративними металевими гратами, які через деякий час повністю увиті циссусом.

В період зростання рослину необхідно оберігати від пони­ження температу­ри, оскільки в цьому випадку гілочки циссу­са будуть слабкими. Влітку рослину корисно виносити на свіже повітря, за­хищаючи від прямих сонячних променів.

Морфологія:

Від стебла циссуса відходять тонкі довгі гілочки. Листя циссуса різноколірного завдовжки 15 см, верхня сторо­на зелена з пурпурними і сріблястими плямочками, нижня сторона червона. Краї листя цілісні. В циссуса антарктичного зе­лене глянсове шкірясте листя. Вони мають видовжено-яйцевидну форму, краї листя пильчасті. В моло­дих рослин гілочки червонуватого кольору, в старих – рудувато-бурі.

Догляд:

Циссус не потребує яскравого світла. Літом циссус слід поливати рясно 3-4 рази в тиждень. Взимку рослину по­ливають 3-4 рази в місяць. У жарку погоду циссус рекомендується щодня обп­рискувати теплою відстояною водою. Температура влітку має бути 20-22°С, а взимку — не нижче 18°С. Пересаджувати молодий циссус рекомендується щорік. Дорослі екземпляри — 1 раз в 3-4 роки. Підживлювати циссус слід в період ак­тивного зростання комплексними мінеральними і органічними добривами 1 раз в місяць. Взимку підживлення слід припинити. Розмножується циссус стебловими черенками.

На гілочках циссуса знаходяться вусики, за допомогою яких рослина чіпляється за опору. Квітки циссуса мілкі, непоказні, зібрані в гроновидних суцвіттях.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool