Наша кнопка:


Головна C (27 flowers) ... Cyclamen Цикламен
Cyclamen Цикламен

Cyclamen Цикламен

Цикламен належить до родини первоцвітих (Primulaceae) і є одним з найпопулярніших кім­натних рослин. Його називають також альпійською фіалкою.

У дикому вигляді цикламен виростає на Близькому Сході, в Альпах, Греції, на Кавказі і в деяких районах Малої Азії.

Налічується 15 видів цикламена. У кімнатних умовах найчастіше вирощуються Цикламен персидський (С. perseum) і Цикламен європейський (С. europaeum).

 

Пересаджувати рослину рекомендується в кінці літа або на­ початку осені. При пересадці верхню частину бульби потрібно залишати на поверхні землі, а лис­тя, що пов'янули, обрізувати.

Морфологія:

Цикламен - декоративно цвітуча багатолітня бульбова рослина. Листя має серцевидну форму, розміщується на довгих черешках червонуватого кольору. Забарвлення листя темно-зелене з сріблястим малюнком. Квітки цикламена дещо пониклі, розташовані на довгих червонуватих квітконосах. Забарвлення квіток варіюється від білого до пур­пурного і лілового. Найчастіше квітки прості, але зустрічаються і махрові. Квітне цикламен в період з листопада по квітень.

Догляд:

Цикламен віддає перевагу яскравому, але розсіяному освітленню. Цикламен потрібно захищати від попадання прямих сонячних променів. Поливати рослину слід рясно в період активного зростання. Після завершення цвітіння полив потрібно зменшити. Періодично цикламен потрібно обприскувати водою кімнатної температури. Температура в приміщенні, де вирощується цикламен, повинна складати 18-20?С літом і не опускатися нижче 10-12?С зимою. Підживлювати цикламен слі­д комплексними мінеральними добривами до початку періоду цвітіння 2 рази в місяць. Розмножується цикламен насінням і діленням бульб.

При поливі рослині необхідно слідкувати за тим, аби вода не потрапляла на клубневище, у протилежному випадку воно почне гнити. Потрібно також звернути увагу на режим поливу, оскільки при перезволоженні рослину може уразити сіра гнилизна.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool