Наша кнопка:


Cycas Цикас

Cycas Цикас

 

Цикас належить до родини саговниках (Cycadaceae) і відноситься до голонасінних рослин.

Батьківщиною цієї рослини є Японія, зокрема ост­рова Рюкю і Кюсю.

Цикас пониклий (С. revoluta) зростає також і на півдні Азії; ця рослина прекрасно підходить для вирощування в квартирах, офісах і зимових садах.

 

 

Деформація і недо­розвинутість листя в рослини свідчить про не достаток освітлення. В цьому випадку необ­хідно переста­вити цикас в світліше місце. У жарку погоду рекомендується обприскувати рослину відстояною водою кімнатної температури.

Морфологія:

Цикас є не­високою, повільно зростаючою рослиною з потужним колоновидним стовбуром, що одеревів, який зовнішнім виглядом нагадує ананас. Листя цикасу не парноперис­те, глянсове, забарвлене в яскраво-зелений або темно-зе­лений колір.

Догляд:

Цикас віддає перевагу добре освітленим місцям, проте влітку рослину необхідно притіняти від прямих соняч­них променів. У теплу погоду цикас корисно виносити на свіже повітря. Поливати рослину потрібно ре­гулярно, але помірно влітку, а зимою полив потрібно зменшити. Цикас віддає перевагу помірній температурі в приміщенні, в середньому 18-20°С, взимку температура не повинна опускатися нижче 5-9°С. Пересаджують рослину не частіше 1-го разу в 2-3 роки. З середини весни до початку осені цикас потрібно підживлювати квітковими добри­вами 1-2 рази в місяць. Взимку внесення добрив слід скоротити. Розмножується цикас клубне­видними утвореннями на стовбурі або насінням. При розмноженні бульбоподібними утвореннями їх слід зрізати із стовбура рослини, присипати місця зрізів меленим деревним вугіллям і висадити бульби в грунт. При розмноженні насінням їх потрібно висаджувати в грунт.

Живе цикас декілька століть. У перші роки життя у нього зростає всього по одному листку в рік, надалі — по два. Довжина листя у кімнатних умовах може досягати 1м.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool