Cyanotis Цианотіс

 

Цианотіс — це багатолітня рослина родини комелінових, яка в природних умовах зустрічається в Західній Африці і Азії.

Найбільш поширені в кімнатних умовах Циатоніс сомалінський (С. somaliensis) і Цианотіс кюський (С. kewensis).

Цианотіс найчастіше використовується як ампельна рослина.

У міру старіння рослина втрачає свої декоративні якості, тому 1 раз в декілька років цианотіс рекомендується оновлювати.

В жарку погоду листя цианотіса необхідно зрідка обприскувати чис­тою водою кімнат­ної температури. Дуже часто обп­рискування може привести до загнива­ння листя.

Морфологія:

Цианотіс — сукулентна рослина з повзучими або такими, що стелються стеблами, деколи вони прямостоячі. На стеблах густо розташоване невелике щільне листя злегка загостреної форми. Листкові пластинки цианотісу ясно-зеленого кольору, опу­шені сріблисто-сірими волосками в цианотіса сома­лійського і рудуватими в цианотіса кюського. Знизу листя цианотіса кюського забарвлене у фіолетовий колір. Квітки дрібні, світло-голу­бого або ніжно-рожевого кольору залежно від виду.

Догляд:

Цианотіс світлолюбний. Поливати цианотіс влітку слідує рясно. Взимку, якщо рослина міститься в про­холодному приміщенні, полив необхідно скоротити при­мірно до 1-2 раз на тиждень. Літом температура в приміщенні, де міститься циано­тіс, має бути не вище 20°С, взимку – 3-15°С. Пересаджувати цианотіс слід в міру необхідності. У теплий час підживлювати цианотіс слід комплексни­ми мінеральними і органічними добривами 1-2 рази в місяць. Взимку підживлювати потрібно 1 раз на місяць. Цианотіс розмножують черен­ками, які легко укоріня­ються у вологому піску, воді або торфі.

Якщо на листі не виникає опушування, це може бути наслідком того, що циа­нотіс вирощується у важкому грунті. Грунтова суміш повинна складатися з 1 частини перегною і частини лис­тяної землі і частини торфу та 1 частини піску.