Наша кнопка:


Головна C (27 flowers) ... Cereus Цереус
Cereus Цереус

Cereus Цереус

Цереус відноситься до родини кактусових (Cactaceae). У природі ця рослина зустрічається в Південній Америці.

Існує близько 50 видів цереуса.

У кімнатних умовах найчастіше вирощуються Цереус перуанський (С. peruvianas) і Цереус ямакару (С. jamacaru). 

Основні шкідники, що уражують цю рослину, — кактусові нема­тоди і борошнисті червеці. Про ураже­нні нематодами свідчать порушення в зростанні і розвитку какту­са. При поразці борошнистим червецем на стеблі цереуса з'являються білі опушені плями.

Морфологія:

Стебло цереуса деревовидне, з гострими ребрами. Колючки цього как­туса довгі і гострі, світлого забарвлення. Квітки це­реуса нічні, розташовані на довгих лускатих труб­ках, забарвлених в світло-зе­лений колір. Пелюстки квіток яскраво-рожеві або білі. Після завершення періоду цвітіння на кактусі дозріває невеликий плід блідо-жовтого кольору з маленьким чор­ним насінням у середині.

Догляд:

Цереусу не потрібне яскраве освітлення, цей кактус пре­красно розвивається і в злегка затіненому місці. Поливати цереус літом слід рясно, а взимку — не частіше 1-го раз в 2 тижні. Обприскування цереусу не потрібне. Рекомендується час­то провітрювати приміщення, де міститься цереус, а літом можна виносити його на свіже повітря. Вирощувати цереус бажано в приміщенні з помірною температурою. Взимку вона повинна складати не більше 10°С, а літом 15-18°С. Цереус потрібно пересаджувати щорік. Кращий час для пересадки — березень-квітень. Підживлювати цереус слід у весняно-літній період спеціальними добривами для кактусів 1-2 рази в місяць. Взимку внесення добрив не потрібне. Розмножується цереус черенка­ми, які після зрізання необхідно підсушити декілька днів. Висаджувати черенки цереуса слід у вологий пісок.

Цереус слід висаджувати в грунтову суміш, що складається з 2 частин листяної, 2 частин дернової землі, 2 частин річно­го піску і 1 частини гли­ни. На дні горщика необхідно влаштувати дренаж з битої цегли, гашеного вапна і деревного вугілля.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool