Chrysalidocarpus Хризолідокарпус

У природних умовах хризолідокарпус зустрічається на ос­трові Мадагаскар. Рослина відноситься до родини пальмо­вих (Palmae).

У кімнатних умовах культивується в основному Хризолідокарпус жовтуватий (С. lutescens).

Рослина добре підходить для вирощування в офісних приміщеннях, для створення інтер’єрів і озеленення приміщень. За сприятливих умов рослина може зацвісти навіть в кімнаті.

Щоб збільшити вологість повітря в кімнаті, листя пальми потрібно щодня обприскувати теплою во­дою. Рекомендується також помістити ємність з рослиною в піддон з вологим мохом. Пальма не переносить протягів і перепадів температури.

Морфологія:

Хризолідокарпус є невеликою пальмою, в кімнатних умовах досягає 2-2,5 м. Рослина може мати від 15 до 20 стебел, які відходять вертикально від кореневища. Кожне стебло має 2—3 невеликих листка, сидячих на довгих черешках зеленого кольору. Листок рослини перистий, такий, що складається з вузьких, загострених до кінця сегмен­тів. Колір листкової пластинки, як правило, ясно-зелений. Листя досить ніжне, гнучке, злегка звисає. Після цвітіння утворюються плоди, що містять насіння.

Догляд:

Хризолідокарпус відноситься до світлолюбних рослин. Взимку рослині необхідне додаткове освітлення. Поливати рослину потрібно рясно, не допускаючи пересихання земляної поверхні. Зимою полив необхідно скоротити. Рослина віддає перевагу взимку і літом температурі біля 18-24°С. Пересаджувати молоді рослини слід щорік, дорослі — кожні 3-4 роки. Підживлювати хризолідокарпус в період активного зростання слід кожні 2 тижні, використовуючи для цього розведені у воді органічні добрива. Розмножується пальма насінням або діленням кореневища при пересадці весною.

Грунтову суміш для рослини потрібно готувати з 2 частин дернової, 2 частин листяної землі і частини піску. На дні необхідно зроюити дренаж з битої цегли.