Наша кнопка:


Головна C (27 flowers) ... Chlorophitum Хлорофітум
Chlorophitum Хлорофітум

Chlorophitum Хлорофітум

Хлорофітум в природних умовах зустрічається в тропі­чних районах Африки. Рослина відноситься до родини лілейних (Lileaceae). Рід об'єднує 220 видів.

Хлорофітум — улюблена кімнатна рослина жителів Голландії, не даремно в народі його називають літучим голландцем. У Росії дуже часто можна зустріти 2 види рослини: Хлорофітум капський (С. capense) і Хлорофітум чубатий (С. comosum).

Квітку використовують для створення настінних композицій, інтер’єрів, вирощують в підвісних кашпо недалеко від світла і в зимових садах.

Хлорофітум — невибаглива рослина, добре пере­носить кімнатну температуру. Одна­к від протягів хлорофітум бажано захищати.

Морфологія:

Рослина є багатолітньою травою з клубне­видним кореневищем, в якому накопичуються живильні речовини. Стебло хлорофітума корот­ке і практично непомітне. Лілейне листя зібране в розетку. Листкова пластинка має довжину 50-60 см і зложе­на удвічі. Колір, залежно від виду, може бути ясно-або темно-зеленим, інколи з білими смужками. Квітки білі, дрібні, зібрані в розріджене колосовид­не суцвіття.

Догляд:

Хлорофітум добре зростає і при яскравому, і при тьмяному освітленні. Ряболисті форми бажано розміщувати в більш освітлених місцях. Влітку рослину поливають рясно 3-4 рази в тиждень використовуючи для цього теплу відстояну воду. Зимою полив скорочують, доводячи його до 1-2 раз на тиждень. Між поливами грунт повинен підсохнути. Пересаджувати хлорофітум бажано кожні 2 роки. Кращий час для цього — березень-квітень. Підживлювати рослину потрібно 2-3 рази в місяць, використовуючи для цього комплексні мінеральні добрива, розведені у воді. Розмножується хлорофітум дочірніми розетками і насінням (рідко).

Після того, як рослина повністю зацвітає, на довгому квітконосі утворюються дітки. Після цвітіння утворюються плоди невеликі коробочки, що містять насіння.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool