Chlorophitum Хлорофітум

Хлорофітум в природних умовах зустрічається в тропі­чних районах Африки. Рослина відноситься до родини лілейних (Lileaceae). Рід об’єднує 220 видів.

Хлорофітум — улюблена кімнатна рослина жителів Голландії, не даремно в народі його називають літучим голландцем. У Росії дуже часто можна зустріти 2 види рослини: Хлорофітум капський (С. capense) і Хлорофітум чубатий (С. comosum).

Квітку використовують для створення настінних композицій, інтер’єрів, вирощують в підвісних кашпо недалеко від світла і в зимових садах.

Хлорофітум — невибаглива рослина, добре пере­носить кімнатну температуру. Одна­к від протягів хлорофітум бажано захищати.

Морфологія:

Рослина є багатолітньою травою з клубне­видним кореневищем, в якому накопичуються живильні речовини. Стебло хлорофітума корот­ке і практично непомітне. Лілейне листя зібране в розетку. Листкова пластинка має довжину 50-60 см і зложе­на удвічі. Колір, залежно від виду, може бути ясно-або темно-зеленим, інколи з білими смужками. Квітки білі, дрібні, зібрані в розріджене колосовид­не суцвіття.

Догляд:

Хлорофітум добре зростає і при яскравому, і при тьмяному освітленні. Ряболисті форми бажано розміщувати в більш освітлених місцях. Влітку рослину поливають рясно 3-4 рази в тиждень використовуючи для цього теплу відстояну воду. Зимою полив скорочують, доводячи його до 1-2 раз на тиждень. Між поливами грунт повинен підсохнути. Пересаджувати хлорофітум бажано кожні 2 роки. Кращий час для цього — березень-квітень. Підживлювати рослину потрібно 2-3 рази в місяць, використовуючи для цього комплексні мінеральні добрива, розведені у воді. Розмножується хлорофітум дочірніми розетками і насінням (рідко).

Після того, як рослина повністю зацвітає, на довгому квітконосі утворюються дітки. Після цвітіння утворюються плоди невеликі коробочки, що містять насіння.