Citrus sinensis Апельсин
Батьківщиною апельсина є Східна Азія. Кожному відомий смак плодів апельсину, але не всі знають, що його можна не лише вирощувати в кімнатних умовах, але і отримувати їстівні плоди, які у міру дозрівання забарвлюються в яскраво-помаранчевий колір. Проте смак плодів апельсина, вирощеного в домашніх умовах, декілька відрізняється від смаку апельсинів, зростаючих в природі. Вони менш солодкі і трохи гірчать. У роду апельсинів, що належать до сімейства рутових (Rutaceae), всього один вид, зате існує декілька сортів і безліч гібридів цієї рослини. Для вирощування в приміщенні більш всього підходять сорти Корольок, Вашингтон-Невел і Гамлін.
Апельсин часто уражується червоним цитрусовим кліщем і щитівкою. При недотриманні правил вирощування рослина покривається плямистістю і сажковим грибком.
Морфологія:
Апельсин в домашніх умовах зазвичай є невеликим вічнозелене деревцем з сильногіллястою пишною кроною. Стовбур рослини одеревянілий. Листя апельсина щільне, шкірясте, яйцевидної форми. Поверхня листової пластинки глянсова, забарвлена в темно-зелений колір. У жилках листя міститься велика кількість ефірних масел, що додають рослині неповторний аромат. У час цвітіння на рослині появляются крупні запашні квітки з пелюстками, забарвленими в чисто-білий колір.
Догляд:
Перш за все апельсин потребує сонячного світла. Поливають рослину рясно і вода для поливу повинна бути м’якою. У жаркі дні крону дерева обприскують. В період спокою полив зменшують, не допускаючи пересихания земляної поверхні. Влітку рослину можна виносити на свіже повітря. Взимку температура повинна бути в межах 22-25°С. Апельсин нормально переносить короткочасне пониження температури до 10°С. Розмножують апельсин черенками, при вкоріненні яких використовують фитогормони і підігрів грунтової суміші. Можливе також розмноження насінням.
Молодий апельсин пересаджують щорічно, а рослину старше 7-8 років – 1 раз в 2-3 роки. Кожні 15 днів апельсин необхідно піджиілювати. Для цього використовують комплексні минеральні добрива або квіткові суміші.