Chamaecyparis Кипарисовик

Рослина з родини кипарисових (Cupressaceae). Рід об’єднює всього 7 видів. У природних умовах кипарисовик зустрічається на побережжі Тихого і Атлантичного океанів в Північній Америці, а також в субтропічних регіонах Східної Азії.

У кімнатному квітникарстві культивують Кипарисовик горіхоносний (С. pisifera). Кипарисовик є досить крупною рослиною, тому краще всього розміщувати його в просторих приміщеннях Кипарисовик можна розташувати в зимовому саду.

Літом крону дерев­ця обприскують кілька разів в день, оскільки воно вимагає підвищеної вологості повітря. На літо рослину виносять на свіже повітря в сад або на балкон.

Морфологія:

Кипарисовик — вічнозелене деревце з горизонтальними гілками. Крона конусовидна. Гілки кипарисовика розміщені дворядно. Хвоя рослини лусковидна. Поверхня забарвлена в од­нотонний темно-зелений колір на верхній стороні гілок і в темно-зелений з білими плямами на нижній.

Догляд:

Кипарисовик відноситься до тіневитривалих рослин. Проте кращим чином розвиток відбувається при яскравому розсіяному освітленні. Влітку рослині потрібний ча­стий полив невеликою кількістю м’якої води. Осінню полив скорочують, подаючи вологу у міру підсихання земляної суміші. Температура повітря влітку не повинна опускатись нижче 20°С.

Зимою рослину містять при температурі біля 10°С. Рослина не переносить протягів. В період активного зростання кипарисовик підживлюють рідкими органічними добривами. Їх вносять кожний тиждень, заздалегідь підпушивши грунт. Для розмноження кипарисо­вика використовують напівдеревянілі держаки, які вкоріняють в субстраті з ниж­нім підігріванням.

Посуд для посадки цієї рослини повинен бути досить просторим, оскільки рослина утворює велику кореневу систему. Кипарисовик зростає дуже повільно, тому пересадку роблять лише у міру потреби.