Наша кнопка:


Головна C (27 flowers) ... Cupressus Кипарис
Cupressus Кипарис

Cupressus Кипарис

Кипарис виростає в основному в субтропічних районах Середземномор'я, на півдні Америки, Китаю і в Гімалаях. Рід відноситься до родини кипарисових (Cupressaceae), налічується близько 20 видів.

Кипарис є високим вічнозеленим деревом в природі досягає у висоту більше 4 м. У кімнатній культурі рід представлений Кипарисом вічнозеленим (С. semperverens) і Кипарисом кашмірським (С. cachmeriana). Деякі види кипариса дуже вимогливі до умов вирощування і миттєво реагують на щонайменшу їх зміну.

Деякі види дуже вимогливі до вологості повітря, тому крону рослини кілька разів в день обприскують теплою водою.

Морфологія:

Стовбур кипариса одеревілий, покритий коричнево-бурою корою. Густі гілки рослини утворюють пірамідальну кро­ну. В деяких видів гілки висхідні, з довгими і повисаючими гілочками. Хвоїнки рослини дрібні (до 2 мм в довжину), лусковидні або ромбоподібно-яйцевидні. Хвойні лусочки забарвлені в темно-зелений з сизуватим відтінком або в синьо-зелений колір. В молодих рослин лис­тя мають лінійно-шиловид­ну форму. У середині хвойної лусочки розташовані ефірні залози.

Догляд:

Рослина віддає перевагу світлому, місцерозташування, проте від прямих сонячних променів крону дерева краще притінити. Полив має бути рясним в літній час і більш помірним взимку. Влітку рослина потребує високої темпера­тури повітря (біля 23-25°С), взимку — в прохолоді. Пересадку рослини проводять 1 раз в 2-3 роки, доросліші екземпляри — 1 раз в 5-6 років.

Для підживки використовують комплексні мінеральні добрива, які вносять до грунту 1 раз в 10 днів. Кипарис розмножують напівдерев'яними кілочками, які після зрізання обробляють стимулятором росту.

Для посадки рослини використовують грунтову суміш, що складається з 3 частин дернової, 1 частини листової зем­лі і 1 частині піску. Кипарис не переносить застою вологи в корінні, тому на дно горщика необхідно поло­жити дренажний шар з битої цеглини або керамзиту.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool