Castanospermum Кастаноспермум

Декоративно-листяна рослина, що відноситься до родини Бо­бових (Fabaceae), в природі виростає в південних районах. У кімнатних умовах кастаноспермум вирощується досить рідко, хоча є дуже цікавою рослиною, до того ж досить невибагливим.

Рослина використовується для створення інтер’єрів, добре под­ходить для вирощування в зимових садах. Кастаноспермум мо­же стати основою квіткових композицій, оскільки на вигляд він схожий на невелике дерево.

Слід пам’ятати, що між полива­ми верхній грунтовий шар повинен просихати приблизно на 1 см в глуби­ну. Крім того, воду для поливу необхідно брати обов’язково теп­лу і відстояну.

Морфологія:

Кастаноспермум відноситься до вічнозелених декоративних рослин. Стебла цієї культури голі, прямостоячі, покриті в мо­лодих рослин світлою, а у дорослих — темно-коричне­вою корою. У висоту вони досягають, як правило, 1-1,5 м. На кінці стебел розміщена велика кількість листків темно-зеленого кольору. В деяких рослин вони мають коричневий відтінок. Листкові пластинки складні, такі, що складаються з 5-7 листків, супротивно розташованих на черешку.

Догляд:

Кастаноспермум є тінелюбивою рослиною, то­му розташовувати його потрібно в місцях, куди рідко попада­ють сонячні промені. Поливати рослину слід помірно 1-2 рази в неділю. Зимою кількість поливів потрібно скоротити до 1 разу в тиждень. Температура повітря влітку повинна складати 23-25°С. В зимовий час кас­таноспермум потрібно містити при нижчій температурі. Пересаджувати рослину слід кожні 2 роки. Підживлювати кастаноспермум можна комплексними мінеральними добривами. Розмножується рослина діленням куща при пересадці і черен­куванням.

Особливістю кастаноспермума є те, що молоді побіги з’являються із зем­лі і оточені невеликим зеленим наростом, який нагадує м’ясистий листок. Кількість стебел в однієї рослини ко­ливаються від 3 до 8.